• دوشنبه 18 فروردین 1399
  • 05:23

آموزش مقدماتی حفاظت پیشگیرانه آثار تاریخی در موزه‌ها در مجموعه نیاوران

آموزش مقدماتی حفاظت پیشگیرانه آثار تاریخی در موزه‌ها در مجموعه نیاوران

دوره «آموزش مقدماتی حفاظت پیشگیرانه آثار تاریخی در مجموعه‌ها و موزه‌ها» به‌همت واحد حفاظت و مرمت مجموعه فرهنگی‌تاریخی نیاوران در این مجموعه برگزار شد.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی مجموعه فرهنگی تاریخی نیاوران، این دوره آموزشی 28 بهمن‌ماه 98 در راستای ارتقای سطح علمی و عملی مسئولان موزه‌ها، امنای اموال و کارشناسان این مجموعه با تمرکز بر حوزه تخصصی حفاظت پیشگیرانه آثار تاریخی و با هدف آشنایی افراد با اصول و مفاهیم نظری این موضوع برگزار شد.

 مهدی کلیایی کارشناس ارشد حفاظت و مرمت آثار تاریخی و مسئول واحد حفاظت مرمت مجموعه نیاوران در این دوره یک‌روزه به‌منظور آشنایی کارشناسان با این حوزه تخصصی، به بیان مباحثی پیرامون مفاهیم و سرفصل‌های اولیه حفاظت پیشگیرانه برای جلوگیری از ایجاد آسیب در آثار تاریخی و افزایش طول عمر آثار پرداخت.

پیرو برنامه‌ریزی به‌عمل‌آمده، آموزش‌های تخصصی در حوزه حفاظت و مرمت با رویکرد ارتقای مهارت‌های حرفه‌ای موزه‌داران این مجموعه در حوزه محل خدمت با مباحث گوناگون ادامه خواهد داشت و در جلسات بعدی که به‌صورت کارگاه‌های عملی برگزار می‌شود، کارشناسان مجموعه نیاوران با دستورالعمل‌ها و سرفصل‌هایی مانند شیوه‌های بسته‌بندی، جابه‌جایی و پاک‌سازی تخصصی آثار تاریخی و همچنین شیوه‌های مبارزه با آلاینده‌ها و آفات و کنترل شرایط محیطی آشنا می‌شوند.

برچسب ها : آموزش, حفاظت, نیاوران
مهدی ارجمند امتیاز به خبر :

آخرین اخبار