• یکشنبه 17 فروردین 1399
  • 04:49

نشست هم‌اندیشی هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری برگزار شد

نشست هم‌اندیشی هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری برگزار شد

نشست هم‌اندیشی اعضای هیئت‌های رسیدگی به تخلفات اداری عصر امروز دوشنبه 28 بهمن 98 در سالن فجر وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی برگزار شد.

به گزارش خبرنگار میراث آریا، در این نشست محمد خیاطیان، معاون توسعه و مدیریت وزارت میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در سخنانی گفت: «در گذشته عملکرد هیئت رسیدگی به تخلفات اداری به گونه‌ای بوده که ما رتبه خوبی را در این زمینه داشته‌ایم. آرا و بررسی‌ها نشان‌دهنده این است که کارها به نحو مطلوبی انجام شده است و باعث شده کمترین تجدیدنظرها را داشته باشیم.»

او افزود: «نباید به این کار نگاه قضایی داشت. نگاه ما باید اصلاح‌گرایانه باشد. کار ما در این هیئت باید به سمتی برود که اگر اصلاحی لازم است، انجام شود تا با کمترین مشکل و معضل بتوان کارها را پیش‌ برد.»

در ادامه این جلسه اعضای هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری به ارائه نظرات خود در این خصوص پرداختند.

در این نشست مباحثی همچون عدم تطابق دستورات صادره از مدیران با قوانین آمره و مشکلاتی حقوقی و اداری ناشی از اجرای دستورات برای عاملین، عدم بکارگیری نیروهای غیر از شمول تعیینی در تبصره یک ماده یک آیین‌نامه اجرایی قانون رسیدگی به تخلفات اداری به واسطه ایراد خسارات مادی و معنوی به دستگاه، بررسی و اتطباق انتسابی از سوی مراجع اعلام تخلف با ماده 8 قانون رسیدگی به تخلفات اداری قبل از ابلاغ اتهام به متهمین (لحاظ عناصر قانونی، معنوی و مادی تخلف) و تعیین مجازات با لحاظ کردن مسئولیت مدنی و جزایی عاملین(متخلفین) مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

برچسب ها : تخلفات, خیاطیان
محمدزاده امتیاز به خبر :

آخرین اخبار