• دوشنبه 18 فروردین 1399
  • 05:34

نخستین کمیته سرمایه‌گذاری «کرمانشاه ۲۰۲۰» برگزار شد

نخستین کمیته سرمایه‌گذاری «کرمانشاه ۲۰۲۰» برگزار شد

نخستین کمیته سرمایه‌گذاری و حمایت از بخش خصوصی «کرمانشاه ۲۰۲۰» با حضور معاون اقتصادی استانداری و برخی از مدیران کل ادارات در اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه برگزار شد.

به گزارش میراث آریا و به نقل از روابط عمومی اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان کرمانشاه، روز سه شنبه ۲۹ بهمن‌ماه 98 در راستای اجرای برنامه های شورای سیاست گذاری رویداد بین المللی گردشگری روستایی کرمانشاه و اکوتوریسم «کرمانشاه ۲۰۲۰» اولین جلسه کمیته سرمایه گذاری و حمایت بخش خصوصی به ریاست هدایت حاتمی معاون امور اقتصادی استاندار کرمانشاه در اداره کل میراث فرهنگی استان کرمانشاه برگزار شد.

امید قادری مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه در این جلسه اظهار داشت: «پیرو رویداد بین المللی گردشگری "کرمانشاه ۲۰۲۰" پنج کارگروه ذیل شورای سیاست گذاری این رویداد تشکیل شده است.»

او افزود: «امیدواریم با برنامه ریزی های انجام شده و پی‌گیری این کارگروه ها در قبال این همایش بین المللی شاهد شکل گیری رونق گردشگری در استان باشیم. »

قادری هدف از این کمیته را تسهیل در حوزه سرمایه گذاری، هم اندیشی در مباحث توسعه سرمایه گذاری بخش گردشگری و پیگیری مصوبات کارگروه عنوان کرد و گفت: «امیدواریم سهمیه تسهیلات گردشگری به صورت مشخص و ویژه لحاظ شود و همچنین در حوزه مشاغل خرد و خانگی نیز تسهیلات لازم به این اداره کل اختصاص یابد.»

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه در ادامه از برگزاری اولین همایش سرمایه گذاری گردشگری استان کرمانشاه در ۱۰ اسفند ماه سال جاری با حضور مسئولین کشوری و سرمایه گذاران خبر داد و گفت: «در این همایش در چهار پنل تخصصی سرمایه گذاری در حوزه های سلامت، گردشگری آبی، اکوتوریسم روستایی و گردشگری شهری فرصت ها و بسته های سرمایه گذاری برای مدعوین تشریح خواهد شد. »

قادری ۴۴ فرصت در کریدور بیستون طاق بستان، پروژه های نیمه کاره و فرصت های موجود در دستگاه های دولتی، فرصت های سرمایه گذاری سطح استان را برخی از بسته های سرمایه گذاری برای معرفی در این همایش عنوان کرد.  

او ابراز امیدواری کرد که در سال آینده بتوانیم یک همایش بزرگتر در حوزه سرمایه گذاری در راستای کرمانشاه ۲۰۲۰ در استان برگزار شود.

مدیرکل میراث فرهنگی استان کرمانشاه در خاتمه از دستگاه های مختلف خواست با حضور پررنگ در این همایش مشاوره های تخصصی را ارائه کنند تا در راستای جذب سرمایه گذار نهایت تسهیلگری شکل بگیرد.

در این نشست همچنین با حضور یک سرمایه گذار در حوزه کریدور بیستون طاق بستان مشکلات و موانع پروژه مربوطه مورد بررسی و دستورات لازم برای تسهیل در صدور مجوزها انجام گرفت.

استان کرمانشاه امتیاز به خبر :

آخرین اخبار