• شنبه 10 خرداد 1399
  • 16:38

خانه‌نخبگان جوان خوزستان تشکيل مي‌شود

  • 31 شهریور 1387
  • 12:54
  • 0 دیدگاه
  • 504 بازدید
  • Article Rating
خانه‌نخبگان جوان خوزستان تشکيل مي‌شود
به گزارش ميراث آريا(chtn) وحيدي در ديدار با 20 نفر از نخبگان جوان اين استان با تأکيد بر اهميت بهره‌گيري از توانمندي‌هاي اين گروه اظهار داشت:عدم وجود تشکيلات منسجم و هماهنگ در کشور براي ساماندهي امور نخبگان ريشه اصلي پيدايش مشکلات اين قشر جوان است.

وي ادامه داد : در حال حاضر تشکل‌هايي براي ريشه‌يابي مشکلات نخبگان و ارائه راهکارهاي مفيد و سازنده براي رفع اين مشکلات تشکيل شده است.

اين مقام مسئول در استانداري خوزستان به ضرورت بهره‌گيري از ايده‌هاي خلاقانه نخبگان اشاره کرد و گفت: با توجه به چالش‌هاي فرهنگي جهان و مقاومتي که در مقابل ايده‌هاي نو وجود دارد، جايگزيني اين ايده‌ها به جاي روش‌ها و طرح‌هاي قديمي، در سيستم‌هاي دولتي و دستگاه‌ها دشوار است اما در سال نوآوري و شکوفايي محقق خواهد شد.

در اين نشست، منتظرالمهدي مشاور جوان استانداري درمورد اقدامات اجرايي ويژه نخبگان اظهار داشت: مقدمات راه اندازي سايتي براي نخبگان جوان با هدف پرورش نخبگان در استان انجام و طراحي بانک اطلاعات جوانان و ايده دو طرح مهم اين سايت خواهد بود.

همچنين مدير سازمان ملي جوانان خوزستان با اشاره به شناسايي 800 نخبه استان بر مبناي شاخص‌هاي بنياد ملي نخبگان تصريح کرد: خانه نخبگان جوان با بهره‌گيري از اعتبارات استانداري راه اندازي خواهد شد و در اين راستا سازمان ملي جوانان، ضمن شناسايي نخبگان جوان، از برگزاري انتخابات هيئت رئيسه، پس از ماه مبارک رمضان حمايت خواهد کرد.

حجت الاسلام کلاه‌کج خاطر نشان کرد: خانه نخبگان جوان امکان بررسي مسائل و مشکلات اين قشر را در قالب مرکزي غيردولتي فراهم مي‌کند.

حجت الاسلام کلاه‌کج به توزيع بروشورهاي مرتبط با کسب اطلاعات جوانان خوزستاني اشاره کرد و افزود : اين بروشورها به منظور کسب اطلاعات، بررسي ميزان توانمندي جوانان در حوزه‌هاي مختلف، ميزان تمايل آنان به مشارکت‌هاي اجتماعي و سطح آگاهي آنان از برنامه‌هاي مرتبط با جوانان در دستگاه‌هاي اجرايي، به منظور تأمين محتواي بانک جامع اطلاعات جوانان استان ، در مراکز تجمع جوانان توزيع شده است./115
امتیاز به خبر :