• پنجشنبه 15 خرداد 1399
  • 16:54

توسعه بين‌المللي ورزش زورخانه‌اي بايد همراه با حفظ اصالت‌هاي آن باشد

  • 31 شهریور 1387
  • 13:50
  • گردشگری
  • 0 دیدگاه
  • 516 بازدید
  • Article Rating
توسعه بين‌المللي ورزش زورخانه‌اي بايد همراه با حفظ اصالت‌هاي آن باشد
به گزارش ميراث آريا(CHTN) عليرضا صفارزاده با بيان اينکه ورزش باستاني جزء تمدن و تاريخ ايران بوده و با فرهنگ ايراني آميخته است، افزود: اين ورزش بايد به عنوان يک سرمايه ملي صيانت شود.

وي با بيان اينکه سياست نظام توسعه بين‌المللي ورزش زورخانه‌اي است، تصريح کرد: در صدور اين ورزش بايد مراقب حفظ اصالت‌هاي آن باشيم.

صفارزاده با اشاره به انصراف ايران از عضويت در فدراسيون بين‌المللي ورزش‌هاي زورخانه‌اي گفت: در دو سال و نيم گذشته تلاش کرديم تا موضوع به اين جا ختم نشود، اما از اين روند استقبال نشد و با رفتارهاي لجوجانه به اين جا رسيديم.

وي با اشاره به توافق انجام شده بين فدراسيون ملي پهلواني و زورخانه‌اي و فدراسيون بين‌المللي ورزش‌هاي زورخانه‌اي افزود: کاش دوستان ما به اين توافق‌ها پايبند بودند و حقوق فدراسيون ملي را مد نظر داشتند.

صفارزاده گفت: اميدواريم به خود بيايند و اين روند را اصلاح کنند و گرنه ما به دنبال ساز و کار ديگري براي بين‌المللي کردن ورزش زورخانه‌اي خواهيم رفت.

وي با اشاره به شکل‌گيري فدراسيون بين‌المللي ورزش‌هاي زورخانه‌اي در 4 سال گذشته افزود: اين فدراسيون از همان روزهاي اول حقوق فدراسيون ملي را مد نظر قرار نداد.

رئيس فدراسيون پهلواني و زورخانه‌اي با تشريح سوابق اختلاف بين اين فدراسيون و فدراسيون بين‌المللي ورزش‌هاي زورخانه‌اي تصريح کرد: در 19 آذر سال 85 طي نامه‌اي به مهرعليزاده رئيس فدراسيون بين‌المللي وزش‌هاي زورخانه‌اي خواستار رعايت حقوق فدراسيون ملي شديم.

صفارزاده گفت: در 9 ارديبشهت ماه سال 86 توافقنامه‌اي بين دو فدراسيون امضا شد، اما تاکنون يک مورد از مفاد اين توافقنامه اجرا نشده است.

وي دخالت در امور فدراسيون ملي را از جمله موارد اختلاف ذکر کرد و افزود: فدراسيون بين‌المللي زورخانه‌اي هيچ نقشي براي فدراسيون ملي در تشکيلات خود قائل نيست.

صفارزاده تصريح کرد: تغيير قوانين و مقررات فني و فرهنگي ورزش زورخانه‌اي يکي ديگر از موارد اختلاف است و بسياري از آيين‌نامه‌ها، قوانين و مقررات ورزش باستاني و کشتي پهلواني بدون توجه به نظرات کارشناسي فدراسيون ملي، تدوين و در دنيا نشر مي‌يابد در حالي که ‌بايد مباني فني اين ورزش طبق نظرات فني فدراسيون ملي به عنوان کشور مبداء تنظيم شود.

رئيس فدراسيون پهلواني و زورخانه‌اي گفت: بسياري از سياست‌ها و اقدامات فدراسيون بين‌المللي، منطبق و هماهنگ با سياست‌هاي کلان نظام مقدس جمهوري اسلامي ايران و سازمان تربيت بدني کشور نيست و اين تشکيلات خود را پاسخگوي جمهوري اسلامي نمي‌داند.

رئيس فدراسيون پهلواني و زورخانه‌اي با بيان اينکه انصراف ايران از عضويت در فدراسيون بين‌المللي ورزش زورخانه‌اي به تائيد سازمات تربيت بدني رسيده است، افزود: حتي اگر مشکلات سازمان تربيت بدني و فدراسيون بين‌المللي ورزش‌هاي زوخانه‌اي حل شود ما ادامه کار نخواهيم داد./105
امتیاز به خبر :