• پنجشنبه 08 خرداد 1399
  • 01:36

طرح جامع گردشگري جنگ در مراحل پاياني تدوين است

  • 31 شهریور 1387
  • 14:44
  • گردشگری
  • 0 دیدگاه
  • 508 بازدید
  • Article Rating
طرح جامع گردشگري جنگ در مراحل پاياني تدوين است
به گزارش ميراث آريا (CHTN)، در اين بيانيه با يادآوري جانفشاني‌هاي رزمندگان اسلام در دوران هشت سال دفاع‌مقدس آمده است: دفاع‌مقدس برگ زرين ديگري بر تاريخ پرافتخار کشورمان به ويژه پس از پيروزي انقلاب اسلامي اضافه کرد و به جهانيان ثابت کرد ملت انقلابي ايران در مقابل هرگونه تجاوز به خاک و ارزش‌هايش، درسي فراموش ناشدني به متجاوزان خواهد داد و اين امر را در دفاع‌مقدس به وضوح نشان داد.

ستاد گردشگري جنگ در ادامه اين بيانيه با اشاره به پيشرفت‌هاي روزافزون کشورمان در زمينه‌هاي گوناگون تصريح کرده است: همه موفقيت‌هاي امروز در سايه ايستادگي‌هاي ديروز به دست آمده است و همه بايد قدردان جانفشاني‌هاي رزمندگان اسلام در جنگ تحميلي هشت ساله باشيم.

در ادامه اين بيانيه همچنين با اشاره به اين که بي‌ترديد هر ملتي که به تاريخ و افتخارات خود پشت کند آغاز زوال آن ملت خواهد بود، يادآور شده است: همه بايد در هر جايگاهي همواره در راه زنده‌نگه داشتن آن حماسه‌آفريني‌ها تلاش کنند. ستاد گردشگري جنگ نيز از آغاز تشکيل تاکنون تلاش کرده است فرهنگ غني دوران حماسه و ايثار در جامعه نهادينه شده و به نسل‌هاي آينده انتقال يابد و هيچ‌گاه از ارزش‌هايي که حاصل خون هزاران شهيد و جانفشاني آن‌ها و همچنين فداکاري جانبازان است، عدول نکرده و نخواهد کرد.

اين ستاد در بخش ديگري از بيانيه خود با اشاره به تدوين طرح جامع گردشگري جنگ آورده است: فرزندان ملت ايران به ويژه جوانان و کساني که جنگ را از نزديک لمس نکرده‌اند، نيازمند آگاهي از وقايع آن دوران هستند و اين ستاد بر اساس وظيفه خود طرح جامع گردشگري جنگ را در پنج استان مرزي که به طور مستقيم در جنگ درگير بوده، آغاز کرده است و اکنون اين طرح در مراحل پاياني تدوين است تا با فراهم کردن زيرساخت‌هاي مناطق عملياتي و يادمان‌هاي دفاع مقدس، زمينه بهره‌مندي هر چه بهتر جوانان را فرهم کند چون معتقد است همه اين آثار متعلق به فرزندان ملت ايران است که بايد حفظ شوند.

در پايان اين بيانيه با اشاره به ثبت چند اثر دفاع مقدس در زمره آثار ملي آمده است: از اهداف اصلي ستاد گردشگري جنگ ثبت دفاع مقدس به عنوان ميراث معنوي در يونسکو است که در اين زمينه اقدامات موثري صورت گرفته است تا ضمن ثبت کردن اين مقطع از تاريخ کشورمان در زمره آثار جهاني، در هر چه بيشتر شناساندن اقتدار و عزت ايرانيان در جهان، دين خود را به جانفشاني‌هاي دوران حماسه و ايثار ادا کند. /100


امتیاز به خبر :