• چهارشنبه 20 فروردین 1399
  • 16:52

ضرر یک‌میلیارد یورویی گردشگری اروپا به‌خاطر شیوع کرونا

ضرر یک‌میلیارد یورویی گردشگری اروپا به‌خاطر شیوع کرونا

گردشگری اروپا تا کنون یک میلیارد یورو (۱/۱۱میلیارد دلار) طی یک ماه به خاطر شیوع کرونا ضربه خورده است.

به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از شبکه خبری راشاتودی، ترس از شیوع ویروس کرونا در سراسر اروپا افزایش‌یافته و صنعت گردشگری آن را تهدید می‌کند. اطلاعات نشان می‌دهد این بخش همین حالا هم آسیبی جدی خورده و می‌تواند بیش از این هم ضرر کند.

کمیسیون سفر اروپا اعلام کرد، ۱۰ درصد از تولید ناخالص داخلی اروپا از گردشگری به دست می‌آید و در برخی کشورهای عضو اتحادیه اروپا مثل اسپانیا و ایتالیا این رقم به ۱۴ درصد می‌رسد.

نرخ لغو رزرو هتل‌ها در برخی مناطق ایتالیا به ۹۰ درصد رسیده است. گردشگری ۱۳ درصد اقتصاد ایتالیا را تشکیل می‌دهد و تا حالا بیش از ۱۸۰۰ نفر در این کشور مبتلابه ویروس کرونا شده‌اند.

موزه لوور پاریس، شلوغ‌ترین موزه جهان در این هفته بسته شد چون کارمندان آن از ترس ابتلا به این بیماری از کار کردن خودداری می‌کردند. موزه لوور در سال گذشته میلادی ۹.۶ میلیون بازدیدکننده داشت که سه‌چهارم آن‌ها خارجی بودند.

 متخصصان می‌گویند: « تعطیلات تابستانی در سال جاری میلادی هم رونقی نخواهد داشت چون گردشگران سفرهای خود را از ترس ابتلا به این ویروس به تعویق انداخته‌اند».

 سازمان ملل اعلام کرد که 15 میلیون دلار از یک صندوق اضطراری برای کمک به کشورهایی که سیستم‌های بهداشتی ضعیفی برای مقابله با این ویروس دارند در نظر گرفته است. بانک جهانی قول داده ۱۲ میلیارد دلار در اختیار کشورهای درحال‌توسعه برای مهار این ویروس قرار دهد.

برچسب ها : اروپا, کرونا
مرضیه امیری امتیاز به خبر :