• چهارشنبه 25 تیر 1399
  • 06:05

در سال 98 انجام شد

برپایی بیش از 40 بازارچه صنایع‌دستی در قزوین

برپایی بیش از 40 بازارچه صنایع‌دستی در قزوین

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی قزوین از برپایی بیش از 40 بازارچه موقت عرضه محصولات صنایع‌دستی در استان طی سال 98 خبر داد.

به گزارش میراث آریا به نقل از روابط عمومی میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی قزوین، سیدمیثم حصاری با اعلام این خبر گفت: «در سال گذشته باهدف معرفی و ارائه صنایع‌دستی و سوغات مناطق مختلف سه نمایشگاه منطقه‌ای صنایع‌دستی و هنرهای سنتی در شهر قزوین و شهرستان آبیک با حضور هنرمندان استان‌های زنجان، گیلان، تهران، البرز، همدان، خراسان جنوبی، اصفهان و... برگزار و آثار هنرمندان در رشته‌های مختلف در آن به نمایش درآمد.»

 او با اشاره به برپایی بیش از 40 بازارچه صنایع‌دستی در سال 98 اظهار کرد: «همچنین در سال 98 به‌منظور حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی و رونق فروش محصولات داخلی، 48 بازارچه موقت صنایع‌دستی در نقاط مختلف شهر قزوین ازجمله مجتمع تجاری مهر و ماه و ادارات شامل اداره کل اقتصاد و دارایی، دانشگاه علوم پزشکی، بیمارستان کوثر، ایستگاه راه‌آهن و... و شهرستان‌های تابعه برگزار شد.»

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی قزوین با اشاره به خسارات واردشده به صنعتگران به دنبال شیوع ویروس کرونا یادآور شد: «با عنایت به نام‌گذاری سال جاری به‌عنوان سال جهش تولید توسط مقام معظم رهبری، حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی در سال 99 در اولویت قرار دارد و برنامه‌هایی چون ایجاد بازارچه‌های صنایع‌دستی، ارائه تسهیلات کم‌بهره، برگزاری نمایشگاه‌های صنایع‌دستی و... برای حمایت از فعالان این عرصه پیش‌بینی‌شده که پس از مهار کرونا و بازگشت به شرایط عادی اجرایی خواهد شد.»

برچسب ها : قزوین, بازارچه
استان قزوین امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط