• شنبه 21 تیر 1399
  • 12:36

هم‌زمان با هفته میراث‌فرهنگی انجام شد

قدردانی از مجموعه‌دار سکه و اسکناس در خراسان شمالی

قدردانی از مجموعه‌دار سکه و اسکناس در خراسان شمالی

معاون میراث‌فرهنگی خراسان شمالی در دیدار با مجموعه‌دار سکه و اسکناس استان، از فعالیت‌های این دوستدار میراث‌فرهنگی تجلیل و قدردانی کرد.

 به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی خراسان شمالی، علی مستوفیان در این دیدار که روز شنبه 3 خردادماه 99 و به مناسبت هفته میراث‌فرهنگی انجام شد، بر تداوم حمایت‌های این اداره‌کل از مجموعه‌داران تأکید کرد.

او با بیان اینکه تلاش می‌کنیم تا مکانی را برای نمایش مجموعه یادشده فراهم کنیم، گفت: «حفظ و ایجاد ارتباط بین آثار ارزشمندی که از انسان و محیط‌زیست او برجای مانده است یکی از اهداف ما برای راه‌اندازی مجموعه و موزه است.»

معاون میراث‌فرهنگی خراسان شمالی مجموعه‌دار سکه و اسکناس خراسان شمالی نیز در این دیدار ضمن تشکر از حمایت‌های انجام‌شده و تشریح وضعیت نگهداری و گردآوری مجموعه شخصی خود، خواستار حمایت‌های دستگاه‌های دولتی به‌منظور فراهم شدن زمینه معرفی و نمایش مجموعه و بازدید عموم شد.

مجموعه جمع‌آوری‌شده از سوی جهانگیر نیکدل شامل بیش از 5هزار سکه، اسکناس، مدال یادبود و مهرهای سلطنتی مربوط به دوره‌های مختلف ایران و جهان است که در مدت حدود 25 سال گردآوری شده است.

این مجموعه از سال 93 با اخذ مجوز مجموعه‌داران تحت نظر وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در حال فعالیت است.

استان خراسان شمالی امتیاز به خبر :