• ﺳﻪشنبه 24 تیر 1399
  • 18:05

زلزله 5/2 ریشتری به بافت تاریخی دهدشت آسیب زد

زلزله 5/2 ریشتری به بافت تاریخی دهدشت آسیب زد

سرپرست اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد از آسیب به بافت تاریخی دهدشت بر اثر زمین‌لرزه ۵/۲ ریشتری در کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

 به‌گزارش میراث‌آریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کهگیلویه و بویراحمد، مجید صفایی ظهر امروز یکشنبه 4 خرداد 99 گفت: «به‌محض وقوع زلزله، تیم‌های ارزیاب برای بررسی وضعیت بناهای تاریخی به مناطق زلزله زده اعزام شدند. بررسی‌ها نشان می‌دهد در شهرستان‌های بویراحمد و دنا تاکنون خسارتی گزارش نشده است.»

او افزود: «با این حال بررسی‌ها در بخش دیگری از استان نشان می‌دهد که بافت تاریخی دهدشت براثر زلزله امروز آسیب‌دیده که میزان دقیق آسیب و راه‌کارهای جبران خسارت‌ در دست بررسی است.»

زلزله نسبتاً شدیدی ظهر امروز مناطقی از استان کهگیلویه و بویراحمد را لرزاند. این زمین‌لرزه در شهرستان گچساران، بهمئی، لنده، کهگیلویه، دنا، باشت و شهر یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد احساس شد. مرکز لرزه‌نگاری کشور شدت این زمین‌لرزه را ۵/۲ درجه در مقیاس ریشتر اعلام کرده است. این زمین‌لرزه در ساعت ۱۳ و ۴۱ دقیقه و ۲۷ ثانیه یکشنبه، چهارم خردادماه به وقوع پیوست.

مهدی ارجمند امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط