• ﺳﻪشنبه 17 تیر 1399
  • 17:12

فرش نياز به يک سازمان جهاني دارد

يک استاد فرشباف در حاشيه مراسم گشايش سومين جشنواره فرش‌هاي نفيس ايران و دستبافته‌هاي عشاير، با بيان اين مطلب ‌به ميراث آريا(chtn) گفت: در حال حاضر رقابتي منفي در ميان توليدکنندگان و بافندگان فرش در دنيا ايجاد شده که ادامه اين رقابت ناسالم نتيجه مطلوبي نخواهد داشت.

"محسني" افزود: با ايجاد چنين سازمان و مديريتي توانا رقابت‌ها مثبت و به يک جهت هدايت خواهد شد.

وي،‌" کوپک" را نام پيشنهادي اين سازمان اعلام کرد و گفت: کارشناسان مي‌توانند در اين زمينه مطالعه و تحقيق بيشتري انجام دهند و نام مناسب را انتخاب کنند.

وي با اشاره به برپايي نمايشگاه‌هاي مختلف فرش در ايران افزود: با برپايي اين نمايشگاه‌ها فرش سر زبان‌ها مي‌افتد و موجب مي‌شود که اين هنر فراموش نشود.

محسني تأکيد کرد: درصورتي‌که دستاوردها و نتايج اين نمايشگاه‌ها بررسي و مديريت شود مي‌توان براي اجراي بهتر نمايشگاه‌هاي ديگر از اين دستاوردها استفاده کرد.

اين استاد گفت: با تحليل دستاوردهاي اين نمايشگاه‌ها مي‌توان نکات منفي را اصلاح کرد و بر ويژگي‌هاي مثبت آن افزود.

محسني، از مسئولان خواست تا چنين نمايشگاه‌هايي را به‌طور همزمان در چند شهر و کشور مختلف برپا کنند تا عدالت معرفي هنر فرشبافي در ميان تمام بافندگان و توليدکنندگان رعايت شود.

وي با بيان اينکه رقابت هنر را جلو مي‌برد، تاکيد کرد: تشويق و معرفي هنرمندان برجسته انگيزه بيشتري براي ادامه اين راه در ميان آنان ايجاد مي‌کند.
h/113


امتیاز به خبر :