• پنجشنبه 16 مرداد 1399
  • 03:36

اختصاص 62میلیارد ریال به توسعه گردشگری بهمئی

اختصاص 62میلیارد ریال به توسعه گردشگری بهمئی

سرپرست اداره‌کل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی کهگیلویه و بویراحمد از اختصاص 62میلیارد ریال اعتبار برای توسعه زیرساخت‌های گردشگری در اردوگاه گردشگری تنگ ماغر شهرستان بهمئی خبر داد.

بهگزارش میراثآریا به‌نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی کهگیلویه و بویراحمد، مجید صفایی امروز شنبه 11 مردادماه در بازدید از منطقه گردشگرپذیر تنگ ماغر شهرستان بهمئی گفت: «خوشبختانه در بودجه امسال اعتبارات خوبی به زیرساخت‌های گردشگری در کهگیلویه و بویراحمد اختصاص یافته است.»

او با بیان اعتبار 62میلیارد ریال برای اولین بار به توسعه گردشگری شهرستان بهمئی اختصاص یافته است، عنوان کرد: «از این مبلغ 30میلیارد ریال اعتبارات دولت از محل تملک دارایی است و 32میلیارد ریال دیگر قرار است از طریق تسهیلات ارازن قیمت به سرمایهگذار پرداخت شود.»

سرپرست اداره‌کل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی کهگیلویه و بویراحمد، تصریح کرد: «در چند روز آینده با تخصیص کامل این اعتبار، اردوگاه گردشگری تنگ ماغر برای سرمایهگذاری به فراخوان عمومی گذاشته می‌شود.»

شهرستان بَهمَئی از شهرستان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد است. مرکز این شهرستان، شهر لیکک است. لیکک در فاصله ۲۳۰ کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه و بویراحمد واقع شده ‌است.