• دوشنبه 13 مرداد 1399
  • 19:49

مرمت خانه حکیمیان زنجان از سرگرفته شد

مرمت خانه حکیمیان زنجان از سرگرفته شد

مدیرکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی زنجان از آغاز مرمت بخشی از خانه حکیمیان خبر داد.

بهگزارش میراثآریا به‌نقل از روابط‌عمومی میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی زنجان، امیر ارجمند شنبه 11 مردادماه 99 گفت: «مرمت بخشی از خانه حکیمیان از 10 تیرماه آغاز شده است و تا پایان شهریور ادامه خواهد داشت.»

او افزود: «تعمیر تأسیات الکتریکی، آب‌رسانی و گازرسانی، گچ‌کاری دیوارها، لکه‌گیری و نقاشی در بخشی از این بنای تاریخی در حال انجام است. میزان اعتبار تخصیص داده شده به این پروژه مرمتی در حدود یک میلیارد ریال و از محل اعتبارت ملی است.»

 مدیرکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایعدستی زنجان گفت: «پایان مرمت خانه حکیمیان تا پایان تابستان است. بعد از اتمام مرمت این بخش از خانه حکیمیان به خانه ملیله استان تبدیل خواهد شد.»

 او بیان کرد: «خانه تاریخی حکیمیان از دو بنا تشکیل شده که یکی از آن‌ها متعلق به دوره مظفرالدین شاه قاجار است و مساحتی بیش از 900 متر مربع دارد و بنای دیگر متعلق به اواخر دوره پهلوی اول و اویل پهلوی دوم است که بیش از 200 متر مساحت دارد. مجموع مساحت این دو بنا 1200 متر مربع است.»

خانه حکیمیان بنای ثبت شده در فهرست میراث ملی و متعلق به دوره قاجار است که در کوچه شهدا معروف به عباسیه شهر زنجان قرار دارد.

زنجان امتیاز به خبر :

عکسهای مرتبط