• ﺳﻪشنبه 17 تیر 1399
  • 03:19

هنرمند سمناني از استخوان حيوانات تنديس مي‌سازد

معاون صنايع‌دستي و هنرهاي سنتي سمنان با بيان اين مطلب به ميراث آريا (chtn) گفت: اين جوان هنرمند پس از پختن استخوان‌هاي گاو و گوسفند با دستگاه مخصوصي روي آنها طراحي مي‌کند.

" سيد کمال موسوي" افزود: اين هنرمند نقش‌آفريني روي استخوان‌ها را بدون دريافت آموزش از استادي انجام مي‌دهد و اين کار، شکل تازه‌اي از فعاليت‌هاي هنري را بر دفتر هنرهاي سنتي استان رقم زده است.

وي ادامه داد: اين هنرمند بيشتر آثار خود را با الهام از وقايع تاريخي و مذهبي مانند پايه‌هاي تخت جمشيد و اسامي ائمه مي‌سازد.

وي با بيان اينکه اين هنرمند همراه ساير هنرمندان سمناني بيستم تيرماه به تهران خواهد آمد، گفت: پورنجف با بيش از 70 اثر هنري در جشنواره معرفي استان سمنان که در کاخ سعد آباد برپا مي‌شود، شرکت مي‌کند.

موسوي افزود: معاونت صنايع‌دستي و هنرهاي‌سنتي استان تلاش مي‌کند با فراهم کردن امکانات لازم اين هنرمند را در خلق آثار بهتر و ماندگار ياري دهد.

معاون صنايع‌دستي و هنرهاي‌سنتي سمنان يادآور شد: اين هنر جزء رشته‌هاي سنتي فراموش شده است که با تلاش اين هنرمند دوباره احيا شد.

وي ادامه داد: اين هنرمند توانسته است با مساعدت سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري سمنان براي نخستين بار کارگاه آموزشي ايجاد و در آن فعاليت کند.

" حسن پور نجف " فعاليت هنري خود را از 15 سال پيش بر روي عاج، شاخ و استخوان حيوانات آغاز کرده است.

113/H/Sامتیاز به خبر :