• پنجشنبه 15 خرداد 1399
  • 16:17

نشست تخصصي دولت و صنعت گردشگري برگزار مي شود

نشست تخصصي دولت و صنعت گردشگري برگزار مي شود
به گزارش ميراث آريا(chtn) اسفند يار رحيم مشايي،رئيس سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري در اردبيل گفت:دولت در نظر دارد که در موضوعات تخصصي نشست هايي را برگزار کند و ما پيشنهاد داده ايم که اولين نشست دولت با گردشگري برگزار شود.

وي گفت: در اين نشست قوانين و مسائل مورد نياز بررسي مي شود و بخش هايي که نياز به قانون جديد داشته باشد در قالب لايحه به مجلس ارائه مي شود و تا کنون توانسته ايم موارد بسياري را جمعبندي کنيم.

مشايي اظهار داشت: امروزه در جايگاهي هستيم که به سرمايه گذاري نگاه خوبي مي شود و البته بايد براي توسعه اين بخش بيشتر تلاش کنيم.

وي ياد آور شد: مسئولان ما به ارزش گردشگري پي برده اند و اين بخش در حال رشد است اگرچه هنوز با نقطه مطلوب فاصله بسياري داريم.

رئيس سازمان ميراث فرهنگي با بيان اينکه اتفاقات مهمي در عرصه گردشگري روي داده است، تصريح کرد:امروزه نگاه به گردشگران خارجي تغيير کرده و ورود هر چه بيشتر آنها نشانه ثبات در کشور است.

معاون رئيس جمهور متذکر شد:به عنوان مثال ويزاي الکترونيک را فعال کرده ايم و کشورهاي محدودي اين نوع ويزا را در اختيار دارند و اين امر نشان دهنده اين است که ما نگاه جديدي به اين بخش داريم.

مشايي با تاکيد بر اينکه گردشگري امري استراتزيک است خاطر نشان کرد:بايد در برنامه پنجم به گردشگري نگاه عميق تري شود تا بتوانيم به اهداف سند چشم انداز بيست ساله دست پيدا کنيم.

وي ادامه داد:گردشگري رقيب هيچ صنعتي نيست بلکه کاملا ترکيبي است و همه صنايع بخشي از گردشگري هستند.

مشايي با اشاره به اينکه تقاضا هاي بسياري براي سرمايه گذاري در حوزه گردشگري وجود دارد گفت: مشکلي در اعطاي تسهيلات در ماه هاي گذشته بوجود آمد که البته مختص به اين بخش نبود.

رئيس سازمان ميراث فرهنگي اظهار داشت: جلسه اي را با بانک مرکزي برگزار کرده ايم و کميته مشترکي تشکيل شده و تا يک ماه آينده پرداخت تسهيلات به طرح هاي گردشگري مجددا آغاز خواهد شد.

معاون رئيس جمهور با تاکيد بر اينکه عدم پرداخت تسهيلات مشکلات متعددي را براي سرمايه گذاران بوجود آورده است،افزود:عدم پرداخت تسهيلات باعث وارد شدن خسارت به سرمايه گذاران اين بخش مي شود،چراکه هيچ کس تمايلي براي خريد يک هتل نينه کاره ندارد.

مشايي در مورد سفر کارت نيز گفت: تا کنون دو ميليون و 500 هزار سفر کارت صادر شده و مذاراتي را با بخش هاي رفاهي کارکنان دستگاه هاي مختلف داشته ايم.

وي با اشاره به بخش صنايع دستي کشور ادامه داد:بيمه هنرمندان را با سرعت پيگري مي کنيم و تصميم داريم اعتبار لازم بيمه هنرمندان را در بودجه 88 پيش بيني کنيم.

معاون رئيس جمهور همچنين اظهار اميد واري کرد که گردشگري بتواند در توزيع عادلانه در آمدها نقش مهمي ايفا کند./106
امتیاز به خبر :