• شنبه 10 خرداد 1399
  • 15:47

بافت قاليچه صلح و دوستي افتتاح شد

بافت قاليچه صلح و دوستي افتتاح شد
به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي مجموعه فرهنگي و تاريخي سعدآباد حسين جعفري معاون فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري در حاشيه افتتاحيه رسمي قاليچه صلح دوستي جهاني در سعدآباد به اين قاليچه گره‌اي نمادين زد.

جعفري با تأکيد بر نقش هنر در ايجاد فضاي محبت و دوستي و پيوندهاي انساني گفت: گره‌هاي زده شده توسط هنرمندان، نخبگان، سياستمداران به قاليچه صلح و دوستي جهاني گره عشق به صلح و ايجاد دوستي در جهان امروزي است.

وي ضمن ابراز خرسندي از اين حرکت عظيم و شکوهمند فرهنگي در سال نوآوري و شکوفايي در بخشي از سازمان ميراث فرهنگي بر نقش هنر اصيل فرش تأکيد کرد.

معاون فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي افزود: همه باور داريم صلح پايدار و آينده درخشان دوستي ار آن جهان است و بافت قاليچه صلح دوستي جهاني تدبير مهمي است که از همين نقطه تاريخي در مجموعه سعداباد اغاز شده و تا سازمان ملل متحد مسير درستي را طي مي‌کند.

خاطر نشان مي‌شود مراسم افتتاحيه رسمي قاليچه صلح دوستي جهاني 29 آبان سالجريدر مجموعه فرهنگي و تاريخي سعداباد باحضور مسئولان يونسکو، سازمان ملل متحد، شخصيت‌هاي فرهنگي، علمي، هنري و ورزشي برگزار شد./120
امتیاز به خبر :