• پنجشنبه 15 خرداد 1399
  • 14:24

پيشگيري از آثار منفي بحران اقتصادي غرب بر فرش ايراني

پيشگيري از آثار منفي بحران اقتصادي غرب بر فرش ايراني
به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي مرکز ملي فرش ايران تغيير بازارهاي صادراتي فرش در کوتاه مدت با برگزاري جشنواره و نمايشگاه‌هاي فروش فرش ايران در کشورهاي داراي شرايط مساعد از جمله اين اقدامات است.

در اين راستا، قزوين افزون بر برپايي نمايشگاه روسيه در ماه گذشته، از زمستان 87 تا پاييز 88، چنين جشنواره و نمايشگاه‌هايي در کشورهاي برزيل، ژاپن، آفريقاي جنوبي، کره جنوبي، روسيه و اسپانيا برگزار خواهد شد تا ضمن آشنايي مردم اين کشور‌ها با فرآيند توليد فرش، زمينه تبديل خريداران بالقوه به بالفعل در اين بازارها فراهم شود.

پرداخت کمک هزينه‌ براي حضور بازرگانان خارجي در نمايشگاه‌هاي داخل کشور نيز يکي ديگر از اقدامات اتخاذ شده از سوي مرکز ملي فرش ايران است.

اعطاي مشوق به تجار و خريداران عمده فرش دستباف براي حضور در بازار داخلي به ويژه نمايشگاه کيش در ارديبهشت ماه 88 و نمايشگاه تهران در شهريور ماه 88 مي‌تواند به توسعه بازار فرش بيانجامد که به همين منظور هماهنگي لازم با سفارتخانه‌هاي ايران در کشورهاي مختلف صورت پذيرفته است.

همچنين مرکز ملي فرش ايران، گروهي از توليدکنندگان فرش ايران را با هدف بازاريابي به نمايشگاه دموتکس 2009 در آلمان اعزام مي‌کند تا به مذاکره با خريداران و گرفتن سفارش بپردازند.

گفتني است بروز رکود مالي و بحران اقتصادي در امريکا، اين احتمال را مطرح ساخته است که خريداران غربي تقاضاي کمتري براي خريد کالاهاي لوکس همچون فرش دستباف داشته باشند و اين تدابير براي رفع پيامدهاي منفي چنين وضعيتي انديشيده شده است./120

امتیاز به خبر :