• پنجشنبه 15 خرداد 1399
  • 10:08

تهران خواستار دانش فني بلاروس در بخش حمل و نقل ريلي است

  • 30 مهر 1388
  • 10:40
  • 0 دیدگاه
  • 523 بازدید
  • Article Rating
به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي استانداري تهران، مرتضي تمدن و ويکتور ريباک سفير جمهوري بلاروس در تهران راه‌هاي گسترش همکاري و مبادلات تجاري، اقتصادي، صنعتي و بازرگاني ميان استان تهران و استان مينسک بلاروس را مورد بررسي و تبادل نظر قرار دادند.

مرتضي تمدن، استاندار تهران در اين ديدار که در محل استانداري تهران و با حضور معاونان برنامه‌ريزي و امور عمراني و همچنين رايزن بازرگاني سفارت بلاروس در ايران انجام شد، خواستار افزايش همکاري‌هاي اقتصادي، صنعتي و مبادلات تجاري و همچنين حضور بخش‌هاي خصوصي دو کشور براي سرمايه‌گذاري‌هاي بيشتر شد.

تمدن، استان تهران را يک استان توسعه يافته خواند و با بيان اينکه 27 درصد توليد ناخالص داخلي ايران در استان تهران توليد مي‌شود، گفت: استان تهران علاقه‌مند به استفاده از دانش فني بلاروس در بخش حمل و نقل ريلي است.

استاندار تهران به سفر هيئت اقتصادي تهران به کشور بلاروس و امضاء قراردادهاي همکاري به ارزش 5 ميليون يورو اين هيئت با طرف‌هاي بلاروسي اشاره کرد و تحويل 2 هزار دستگاه اتوبوس درون شهري مورد تفاهم وزير صنايع و معادن کشورمان با مقامات بلاروس را مورد تأکيد قرار داد.

تمدن به توافق رؤساي جمهوري دو کشور براي ارتقاء حجم مبادلات دو کشور تا سقف يک ميليارد دلار اشاره کرد و با ابراز آمادگي کامل استانداري تهران و بخش خصوصي استان براي سرمايه‌گذاري در کشور بلاروس، تصريح کرد: با توجه به تجربه بالاي کشور بلاروس در ساخت کيفي واحدهاي مسکوني علاقه‌مند به استفاده از تکنولوژي نوين اين کشور در ساخت يک ميليون و 500 هزار واحد مسکوني در کشور و استان تهران هستيم.

استاندار تهران تأکيد کرد: براي به نتيجه رسيدن توافقات هيئت‌هاي اقتصادي و تجاري دو کشور نيازمند پيگيري‌هاي دوجانبه از سوي مسئولان دو کشور خواهيم بود.

تمدن توانمندي‌هاي قابل توجه استان تهران براي صدور خدمات فني و مهندسي را زمينه مناسبي براي تحقق ايده رؤساي جمهوري دو کشور خواند و افزود: استان تهران در بخش صادرات خشکبار و صنايع سيمان نيز از آمادگي کامل براي همکاري با بلاروس برخوردار است. /100
امتیاز به خبر :