• شنبه 10 خرداد 1399
  • 16:15

کلام گهربار آيت الله بهجت ميراث ماندگار بشري است

کلام گهربار آيت الله بهجت ميراث ماندگار بشري است
به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي، تراب محمدي در حاشيه مراسم بزرگداشت ياد ونام مرجع عظيم الشان تقليد، آيت اله بهجت درتبريز، ضمن اعلام مطلب فوق گفت: ايشان از فقهاي بلند مرتبه و از موهبت هاي خداوند براي مردم ايران بودند و درگذشت ايشان ضايعه جبران ناپذيري است.

وي تصريح کرد: اين ضايعه را نمي توان جبران کرد اما بابررسي آراء و نظرات و بيانات ايشان بايد شاگردان شايسته اي براي مکتب علم و فقاهت باشيم.

رئس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي بر اهميت زنده نگاه داشتن ياد ونام بزرگان به خصوص در حوزه علم و فقاهت که بنيان هاي جامعه را تشکيل مي دهند تاکيد کرد و گفت: سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي در همين راستا و با توجه به حضور علماي گرانقدر و والامقام بسياري در تبريز، اقدام به تملک و آماده سازي خانه اي مهم و تاريخي کرده تا پس از اتمام به عنوان موزه علم و فقاهت به بهره برداري برسد.

محمدي، متمرکز کردن و جمع آوري آثار ارزشمند علما را در مکاني به نام موزه علم و فقاهت باعث افزايش آشنايي مردم و به خصوص نسل جوان و آينده ساز کشور با الگوهاي برتر فکري و اخلاقي دانست و بر تلاش سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي در اتمام هرچه سريع تر اين طرح تاکيد کرد.

در پي درگذشت عالم رباني و مرجع عاليقدر تشيع، حضرت آيت اله العظمي بهجت، طيف هاي مختلف مردم و مسئولان، از جمله مهندس مشايي رييس سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري کشور طي پيام هايي اين ضايعه را تسليت گفته و بر شناخت انديشه هاي والاو عظمت روحي ايشان تاکيد کرده اند./106


امتیاز به خبر :