• پنجشنبه 15 خرداد 1399
  • 09:50

منطقه نمونه گردشگري اخلمد چناران سر و سامان گرفت

منطقه نمونه گردشگري اخلمد چناران سر و سامان گرفت
معاون سرمايه‌گذاري و طرح‌هاي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان خراسان رضوي با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت:فعاليت‌هاي عمراني توسط سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان خراسان رضوي در منطقه نمونه گردشگري اخلمد چناران صورت گرفته است .

علي اصغر پاکدل افزود: با توجه به اهميت صنعت گردشگري و توريسم و در راستاي خدمت رساني به گردشگران و زائران علي بن موسي الرضا و با لحاظ کردن فاصله شهرستان چناران تا مشهد پروژه هاي ذيل در منطقه گردشگري اخلمد شهرستان چناران توسط اين سازمان به صورت مستقيم يا با تفويض اعتبارات سازماني به ادارات و ارگان‌هاي ديگر صورت پذيرفته است .

وي در ادامه با اشاره به پروژه برق رساني مسير آبشار اخلمد ، تصريح کرد: از سال 85 برق رساني مسير آبشار از ميدان اصلي روستا تا آبشار آغاز شد که با تفويض اعتبار 928 ميليون ريالي توسط شرکت برق استان در سال 86 به بهره برداري رسيد.

پاکدل اضافه کرد: در پروژه تکميل پايگاه کوهنوردي اخلمد نيز در سال هاي 86 و 87 اعتبار 800 ميليون ريالي جهت احداث سرويس بهداشتي ، ديوار ساحلي ، تسطيح و رگلاژ زمين، محوطه سازي و خريد تجهيزات هزينه شده است.

وي در ادامه به اجراي سنگفرش مسير پياده روي آبشار اخلمد اشاره کرد و گفت: از سال 85 تا 87 با هزينه کرد اعتبار مصوب 5650 ميليون ريالي صورت پذيرفته است که با تفويض به بنياد مسکن صرف سنگفرش در ادامه مسير و ساخت آلاچيق، سطح زباله و سر طاق و نيمکت شده است .

پاکدل همچنين به پروژه احداث سرويس بهداشتي اردوگاه گردشگري اخلمد اشاره کرد و گفت: در سال 87 با هزينه کرد اعتبار 500 ميليون ريالي در مجاورت پايگاه کوهنوردي بابا خورشيدي در مسير روستاي اخلمد احداث شده است .
/104

امتیاز به خبر :