• شنبه 10 خرداد 1399
  • 16:58

تعدد تشکل‌هاي صنفي صنايع‌دستي راهگشا نيست

تعدد تشکل‌هاي صنفي صنايع‌دستي راهگشا نيست
به گزارش ميراث آريا(chtn)، ويدا توحدي مدير کل توسعه و ترويج معاونت هنرهاي سنتي و صنايع‌دستي در همايش يکروزه شرکت سرمايه گذاري توسعه صنايع‌دستي ايران ضمن بيان اين مطلب گفت: تجربه ثابت کرده که تعدد تشکل‌هاي غيردولتي چندان در حوزه صنايع‌دستي راهگشا نبوده است.

وي ادامه داد: اين تشکل‌ها با وجود اينکه در عرصه هنري قوي هستند اما در وادي حقوقي ضعيف به نظر مي‌رسند.

مدير کل توسعه و ترويج اين معاونت تصريح کرد: کيفيت فعاليت‌ها در تشکل‌ها و نهادهاي مردمي صنايع‌‌دستي بايد حرف اول را بزند و تنها اين راهکار هنرمندان را به اين سو جذب مي‌کند.

توحدي اضافه کرد: افزايش ظرفيت و توان بخش غير دولتي و ورود بيش از پيش آن به فعاليت‌هايي که پيش از اين برعهده دولت بود، اهميت بسياري دارد.

اين مقام مسئول با اشاره به اينکه در اين بخش بايد تولي گري مرحله به مرحله صورت گيرد تا سياست کوچک سازي دولت با سرعت بيشتري دنبال شود، اظهار داشت: تأکيد سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌‌دستي و گردشگري بر افزايش ظرفيت بخش غير دولتي و بالا بردن توانايي پذيرش آن است

وي تأکيد کرد: استمرار فعاليت‌هاي تشکل‌ها و نهادهاي غير دولتي رابطه نزديکي به همکاري و همراهي هنرمندان با اين بخش دارد که البته معاونت صنايع‌دستي در اين راستا گام برمي‌دارد.

ويدا توحدي در پايان گفت: با توجه به اينکه کشور ما تجربه‌هاي نخستين را در اين بخش پشت سر مي‌گذارد و با موانعي روبرو است، اين جريان بايد مرحله به مرحله دنبال شود.

111/


امتیاز به خبر :