• شنبه 10 خرداد 1399
  • 16:39

هفتمين جلسه يادواره شهدا وايثارگران سازمان ميراث فرهنگي برگزار شد

هفتمين جلسه يادواره شهدا وايثارگران سازمان ميراث فرهنگي برگزار شد
به گزارش ميراث آريا(chtn)، در اين جلسه مدير کل ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري خوزستان ضمن تاکيدبر درس گرفتن از شهداء در منش اداري و رفتار اجتماعي مان گفت: برگزاري نخستين يادواره شهداء و ايثارگران سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري در استان خوزستان فرصت بزرگي است که آرمان الهي شهداء را پاس بداريم شهدايي که استخوان و چارچوب نظام اسلامي را استحکام داده اند بنابر اين با همکاري سازمان ميراث فرهنگي کشور اين يادوراه در نيمه دوم بهمن ماه برگزار خواهد شد.

پرويز پور فرخي افزود: نام گذاري خيابان در يکي از استان‌هاي کشور به نام شهداي ميراث فرهنگي ،آشنايي با وصاياي شهداي ميراث فرهنگي، پخش مراسم يادواره از شبکه هاي کشوري ، انتخاب والدين شهدا به عنوان سفيران فرهنگي و تقدير و تجليل از آنها، استفاده از پتانسيل هاي استاني از جمله انجمن هاي هنري نظير انجمن خوشنويسان ،انجمن شعر و هنر و همچنين استفاده از توانمندي هاي انجمن ها و سازمان هاي مردم نهاد از جمله اقداماتي است که براي برگزاري اين يادواره با حمايت و همکاري سازمان ميراث فرهنگي کشور صورت خواهد گرفت.

مشاور رئيس و مدير کل روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي کشور با بيان اينکه برگزاري يادواره شهدا ميراث فرهنگي هدف بزرگي است گفت: پاسداشت مقام شهدا و ايثارگران ميراث فرهنگي براي حفاظت از ميراث فرهنگي کشور از جمله اقداماتي است که وصف ناپذير است بنابراين براي برگزاري اين مراسم به نحومطلوب درصدد هستيم فضايي مناسب و ماندگار فراهم آوريم.

محسني با بيان اينکه تمام برنامه هاي ذکر شده در اين جلسه بدون هيچگونه محدوديتي اجرا خواهد شد ، افزود: از اول بهمن ماه شمايل(آيکون) اختصاصي در خصوص شهدا و ايثارگران درسايت خبرگزاري ميراث آريا راه اندازي خواهد شد .

وي در پايان اين جلسه يادآور شد: نشريه‌اي ويژه در قالب 8 صفحه در خصوص مقام شهدا و ايثارگران تهيه مي شود که در يادواره شهدا و ايثارگران ميراث فرهنگي با تيراژي بالا توزيع خواهد شد . /104
امتیاز به خبر :