• دوشنبه 12 خرداد 1399
  • 10:29

کميته اجرايي ماده 88 تشکيل مي‌شود

کميته اجرايي ماده 88 تشکيل مي‌شود
به گزارش ميراث‌آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان تهران اين کميته به منظور منطقي کردن حجم و اندازه ساختار دولتي، کاهش اعتبارات هزينه‌اي، بهبود ارائه خدمات به مردم، جلب مشارکت غيردولتي، کاهش تصدي‌گري و توسعه اشتغال در راستاي اجرايي کردن ماده 88 (قانون تنظيم، بخشي از مقررات مالي) تشکيل مي‌شود.

مديرکل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري استان تهران در اين باره گفت: براساس شيوه‌نامه اجرايي تکاليف مقرر در ماده 88، اعضاي کميته استاني به ستاد اجرايي ماده 88 سازمان مرکزي ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري پيشنهاد خواهد شد تا نسبت به صدور احکام آن اقدام شود.

لاريجاني خاطرنشان کرد: با تشکيل اين کميته اماکن، اقدامات، مأموريت‌ها، فعاليت‌ها و بناهاي قابل واگذاري شناسايي خواهند شد.

وي در ادامه اظهار داشت: پس از شناسايي و اطلاع‌رساني متقاضيان مي‌توانند درخواست‌هاي خود را به اين اداره کل ارسال کنند تا پس از بررسي و تصويب در ستاد مرکزي در زمينه نحوه واگذاري، روش‌هاي قانوني، عقد قرارداد و غيره تصميم‌گيري شود.

اين مقام مسوول متذکر شد: براساس ماده 88 با رعايت مفاد مندرج در قانون با حفظ حاکميت، مي‌توان امور تصدي‌گري را به صورت واگذاري مديريت، مديريت پيمان، اجاره، مشارکت با بخش غير‌دولتي و يا خريد خدمت به بخش‌هاي خصوصي واگذار کرد.

/115
امتیاز به خبر :