• پنجشنبه 15 خرداد 1399
  • 14:57

کتاب راهنماي گردشگري کشورهاي عضو اکو انتشار يافت

کتاب راهنماي گردشگري کشورهاي عضو اکو انتشار يافت
به گزارش ميراث‌آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي معاونت گردشگري سازمان ميراث فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري، عليرضا عامري معاون گردشگري کشور با بيان اين خبر گفت: معاونت گردشگري در سال گذشته مسئوليت چاپ و نشر "کتاب راهنماي گردشگري کشورهاي عضو اکو" را بعنوان يکي از مصوبات اجلاس اخير وزراي گردشگري کشورهاي عضو اکو در سال گذشته، پذيرا شد که نتيجه اين اقدام هم اکنون قابل بهره‌برداري است.

وي افزود: بنابراين اقدام چاپ و نشر کتاب مذکور به عنوان نخستين گام در راستاي گسترش تبادلات گردشگري در سطح منطقه، معرفي توانمندي‌ها و جاذبه‌هاي گردشگري کشورهاي عضو و در نهايت افزايش تبادلات گردشگر ميان کشورها در دستور کار قرار گرفت.

عامري با بيان اينکه هم اکنون انتشار کتاب مذکور پس از تاييد نسخه نهايي، به پايان رسيده است، خاطرنشان کرد: معاونت گردشگري با برگزاري جلسات مختلف کارشناسي، اقدام به جمع‌آوري تمامي داده‌هاي اطلاعاتي مربوط به امکانات گردشگري ايران و ساير کشورهاي عضو کرده که پس از بازنگري و ويرايش علمي، محتوايي به چاپ " کتاب راهنماي گردشگري کشورهاي عضو اکو " منتهي شده است.

معاون گردشگري کشور با بيان اينکه اين کتاب به زبان انگليسي، در 545 صفحه و به تيراژ پنج هزار جلد به چاپ رسيده است، اظهار داشت: چاپ اين کتاب و توزيع آن ميان کشورهاي عضو، نه تنها از اهميت ويژه‌اي در راستاي توسعه صنعت گردشگري در منطقه اکو برخوردار است؛ بلکه مي‌تواند بعنوان حرکتي منسجم و فراگير و نيز الگويي مثبت و کارآمد در ديگر سازمان‌هاي منطقه‌اي و کشورهاي عضو به کار گرفته شود.

گفتني است سازمان همکاري‌هاي اقتصادي (اکو)، با پيشينه‌اي بيش از 40 سال يکي از ساختارها و جنبش‌هاي قابل توجه جهان در راستاي همگرايي ميان کشورهاي منطقه به شمار مي‌آيد و با دارا بودن 10 عضو شامل کشورهاي ايران، آذربايجان، افغانستان، قرقيزستان، تاجيکستان، ازبکستان، قزاقستان، ترکمنستان، ترکيه و پاکستان، پذيراي 350 ميليون نفر جمعيت در مساحتي بيش از 7 ميليون متر مربع بوده است.

اين سازمان همواره برنامه‌ها و طرح‌هاي مشترک خود را در زمينه‌هاي گوناگوني نظير ترانزيت، تسهيلات رواديد، بيمه، امور بانکي، کشتيراني، خطوط هوايي و تجارت گسترش داده است.

/115
امتیاز به خبر :