• پنجشنبه 08 خرداد 1399
  • 03:36

بيش از هزار نفر از هنرمندان صنايع دستي آذربايجان شرقي بيمه شدند

بيش از هزار نفر از هنرمندان صنايع دستي آذربايجان شرقي بيمه شدند
به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي، «تراب محمدي» با اعلام اين خبر افزود: در سال 91 بيش از 470 ميليارد ريال تسهيلات براي اعطاي وام به هنرمندان صنايع دستي اختصاص يافته است .

محمدي با تاکيد بر توجه اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي در بيمه کردن هنرمندان صنايع دستي، بيمه را از جمله عوامل مهم در تامين آرامش خاطر شاغلان و فعالان اين رشته ها عنوان کرد.

وي با اشاره به اقدامات تشويقي گوناگون براي توسعه رشته هاي صنايع دستي و ايجاد علاقه مندي در عموم براي فراگيري آنها، بيمه هنرمندان، اعزام هنرمندان به نمايشگاه هاي متعدد داخلي و خارجي، کمک به برپايي نمايشگاه هاي انفرادي و گروهي و اعطاي گواهينامه ها و معرفي براي دريافت تسهيلات بانکي را از جمله اين اقدامات حمايتي خواند.

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان همچنين اجراي طرح هاي آموزش رايگان و برگزاري دوره هاي مختلف آموزشي رشته هاي صنايع دستي به منظور حفظ و احياي آنها را از جمله اقدامات حمايتي اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري آذربايجان شرقي طي چند سال اخير نام برد.
الف/108
امتیاز به خبر :