• شنبه 09 فروردین 1399
  • 22:20

پيشرفت 70 درصدي ساخت مجتمع تفريحي مينياتور چابهار

پيشرفت 70 درصدي ساخت مجتمع تفريحي مينياتور چابهار
به گزارش ميراث‌آريا(chtn)، مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سيستان و بلوچستان اظهار داشت: عمليات اجرايي ساخت مجتمع بزرگ تفريحي مينياتور از مصوبات سفر دوم رئيس‌جمهور و هيات دولت به استان، از سال 1387 آغاز شده است.

«حسنعلي شهرکي» با بيان اين که مجتمع مذکور در زميني به وسعت 7 هکتار در ميان کوه‌هاي مينياتوري (مريخي) مشرف به سواحل درياي عمان ساخته شده است، افزود: ساخت 2 سالن ويژه اردوهاي دانش‌آموزي، فضاي سبز، سرويس‌هاي بهداشتي، 6 سوئيت، سکوي ويژه رصد ستارگان و ديگر امکانات تفريحي و گردشگري در اين مجتمع پيش‌بيني شده است.

وي خاطرنشان کرد: امسال از محل اعتبارات ملي، يک ميليارد و 900 ميليون ريال اعتبار به ساخت اين مجتمع اختصاص يافت که تا کنون بيش از 50 درصد آن هزينه شده است.

شهرکي با اشاره به تکميل زيرساخت‌هاي اين مجتمع تفريحي گفت: براي تامين برق اين مجتمع قرار است از انرژي خورشيدي استفاده شود و آب اين نقطه نيز به وسيله تانکر تامين خواهد شد.

به گزارش ميراث‌آريا، مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان سيستان و بلوچستان در زمينه ظرفيت‌هاي گردشگري اين مجتمع گفت: کوه‌هاي مينياتوري يکي از جاذبه‌هاي منحصر به فرد و بسيار زيباي منطقه چابهار است که آسمان اين نقطه قابليت رصد همزمان 14 صور فلکي را دارد.

به گفته اين مقام مسوول، مجتمع تفريحي مينياتور بهترين مکان براي علاقه‌مندان به رصد ستارگان و مباحث مربوط به اخترشناسي و نجوم خواهد بود.
/117
امتیاز به خبر :