• پنجشنبه 19 تیر 1399
  • 21:52

پايان آموزش پاييزه صنايع دستي به 570 هنرجوي کهگيلويه و بويراحمد

پايان آموزش پاييزه صنايع دستي به 570 هنرجوي کهگيلويه و بويراحمد
«مهيار صياديان» در گفت‌و‌گو با ميراث آريا (chtn)، افزود: از اول آبان ماه تا به حال در 5 شهرستان استان کهگيلويه و بويراحمد دوره آموزش پاييزه صنايع دستي برگزار شده است.

وي با اشاره به اين که شهرستان‌هاي باشت، گچساران، چرام، کهگيلويه و دهدشت ميزبان اين دوره آموزشي بوده‌اند، اظهار داشت: هنرجويان اين دوره در رشته‌هاي گليم‌بافي، معرق، گليم‌برجسته، سفال، البسه محلي و گليم مشته آموزش ديده‌اند.

معاون صنايع دستي کهگيلويه و بويراحمد اضافه کرد: آموزش پاييزه صنايع دستي کهگيلويه و بويراحمد چون دوره‌هاي قبلي در سطح روستاهاي مختلف استان نيز دنبال شده است.

به گفته اين مقام مسوول هنرجويان روستاهاي تلخاب شيرين و خيرآباد از توابع گچساران، روستاي درغک شهرستان کهگيلويه و روستاهاي کوشک و سرآسياب يوسفي از توابع شهرستان دهدشت در اين دوره حضور داشتند.

صياديان با تاکيد بر اين که آموزش صنايع‌دستي در رشته‌هاي مزيت‌دار و بومي اولويت اين معاونت بود، گفت: تا به حال بيش از يک‌هزار و 100 هنرجو براساس همين اولويت‌بندي در سطح استان آموزش ديده‌اند.

وي در ادامه به ميراث آريا اظهار داشت: طي سال مالي 90 متعهد به آموزش 3 هزار و 64 هنرجو در رشته‌هاي مختلف شده‌ايم.

معاون صنايع دستي اداره کل ميراث فرهنگي کهگيلويه و بويراحمد خاطرنشان کرد: اعتبار تخصيص يافته به مقوله آموزش‌هاي صنايع‌دستي کهگيلويه و بوير احمد طي سال جاري 238 ميليون تومان است.
111/
امتیاز به خبر :