• جمعه 09 اسفند 1398
  • 22:30

تکميل 30 پرونده طرح مستمري پيشکسوتان صنايع دستي قزوين

تکميل 30 پرونده طرح مستمري پيشکسوتان صنايع دستي قزوين
«حميدرضا قاسمي» در گفت‌وگو با خبرنگار ميراث آريا (chtn)، با اعلام اين خبر گفت: اين اقدام در راستاي حمايت معنوي و کمک مالي به هنرمندان پيشکسوت صورت گرفته است.

وي با اشاره به اين که پرونده‌هاي مذکور مربوط به هنرمنداني است که تا به حال تحت پوشش هيچ ارگاني قرار نگرفته‌اند، اظهار داشت:‌ تعدادي از اين هنرمندان به دليل داشتن بيش از 50 سال سن حتي تحت پوشش بيمه تامين اجتماعي نيستند.

معاون صنايع دستي اين اداره کل اضافه کرد: اين هنرمندان با داشتن حداقل 65 سال سن و سابقه‌اي نزديک به 40 الي 50 سال هنوز کم و بيش فعاليت داشته ولي به دليل کهولت سن و يا ابتلا به بيماري خاص توان تامين مخارج خانواده را ندارند.

اين مقام مسوول بيان داشت: با تلاش و پيگيري‌هاي به عمل آمده موفق به تکميل 18 پرونده و ارائه به شوراي ارزيابي کشور شده‌ايم. ضمن اين که مابقي پرونده‌ها نيز در دست بررسي است.


معاون صنايع‌ دستي استان قزوين با اشاره به روند پرونده‌هاي مستمري بگيران پيشکسوت گفت: پرونده‌هاي صنعتگران پيشکسوت استان ابتدا در شوراي ارزيابي هنرهاي سنتي معاونت صنايع‌دستي کشور مورد ارزيابي قرار گرفته و سپس براي ارزيابي نهايي به وزارت فرهنگ وارشاد اسلامي ارسال مي‌شود.


وي در گفت‌وگو با ميراث آريا تاکيد کرد: هنرمندان پيشکسوت ارزشمندترين ميراث به جاي مانده از هنر و فرهنگ هستند که بايد از اين ذخيره‌هاي معنوي به بهترين وجه قدرداني کرد.
111/
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار