• یکشنبه 04 اسفند 1398
  • 01:07

برپايي نمايشگاه صنايع دستي و سياه‌چادر عشايري در گچساران

برپايي نمايشگاه صنايع دستي و سياه‌چادر عشايري در گچساران
به گزارش ميراث آريا(chtn) به نقل از روابط عمومي اين اداره «مسعود ميرپورزاده‌» اظهار داشت: گچساران با داشتن هواي دلپذير و طبيعت بکر با آمادگي کامل پذيراي مسافران و گردشگران نوروزي از سراسر کشور است.

وي افزود: اين شهرستان در منطقه گرمسيري واقع شده و‌ داراي اماکن مذهبي، تاريخي، فرهنگي بسياري بوده که هر ساله در اواخر فصل زمستان پذيراي مسافران، گردشگران داخلي و خارجي است.

ميرپورزاده برپايي نمايشگاه صنايع دستي و عرضه سوغات گچساران و‌ سياه‌چادر عشايري به منظور معرفي فرهنگ و آداب بومي منطقه‌‌ را از برنامه‌هاي ويژه نوروز اداره ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري اين شهرستان بيان کرد.

وي با اشاره به برپايي 2 نمايشگاه صنايع دستي در ورودي گچساران و کنار مرقد مطهر بي‌بي حکيمه(س) تصريح کرد: در اين نمايشگاه سوغات، صنايع دستي و آداب و رسوم عشاير اين شهرستان به نمايش گذاشته مي‌شود.

وي ادامه داد: غرفه‌هاي گچ‌بري، حصيربافي، عروسک،‌ نقره‌جات، سفال،‌ قاب و نمايش لباس‌هاي محلي در نمايشگاه صنايع دستي گچساران ديده مي‌شود.

اين مسوول پخت و ارائه نان‌هاي سنتي و آش‌هاي محلي را از ديگر خدمات اين نمايشگاه عنوان کرد‌ و افزود: نخستين روز سال جديد در اين نمايشگاه موسيقي سنتي نيز اجرا مي‌شود.

ص/110
امتیاز به خبر :