• پنجشنبه 01 اسفند 1398
  • 17:42

نظارت ويژه مراکز اقامتي و پذيرايي براي اجتناب از افزايش قيمت

نظارت ويژه مراکز اقامتي و پذيرايي براي اجتناب از افزايش قيمت
مديرکل مراکز اقامتي و پذيرايي معاونت گردشگري کشور با اعلام اين خبر به ميراث آريا(chtn) گفت: واحدهاي اقامتي و پذيرايي در تابستان و به خصوص ماه مبارک رمضان با تدابير ويژه مورد نظارت قرار مي‏گيرند تا علاوه بر حفظ حرمت اين ماه از هرگونه گران‏فروشي و افزايش قيمت به خصوص در ضيافت‏هاي افطار جلوگيري شود.

«مرتضي شريفي» با اشاره به برگزاري دومين جلسه کارشناسان واحدهاي اقامتي و پذيرايي ادارات کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان‏ها تصريح کرد: اين جلسه با هدف بررسي وضعيت استانداردسازي واحدهاي اقامتي ـ پذيرايي استان‏ها و پيگيري نظارت بر ادارات استان برگزار شد.

وي افزود: بر اساس آخرين گزارش‌ها، 413 واحد اقامتي (هتل) در سطح کشور در حال ارزيابي، 197 واحد از آن‌ها ارزيابي شده و 105 واحد نيز گواهي‌نامه دريافت کرده‏اند.

اين مقام مسوول ادامه داد: استان‏هاي خراسان رضوي، هرمزگان و مازندران به ترتيب از لحاظ تعداد مراکز اقامتي در رتبه‏هاي اول تا سوم قرار دارند.

شريفي با اشاره به رشد ارزيابي واحدهاي اقامتي در 4 ماه نخست امسال، در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته تصريح کرد: اکنون 73 ارزياب متخصص و 13سرارزياب نيز در اين پروژه فعاليت مي‏کنند.

هموطنان در صورت بروز هرگونه مشکل مي‏توانند آن را به صورت کتبي به نمابر 66582230 -021 ارسال کنند.
ص/120
امتیاز به خبر :