• پنجشنبه 01 اسفند 1398
  • 18:50

برگزاري مسابقه تخصصي دوخت‌هاي سنتي با کاربري پوشاک در قزوين

برگزاري مسابقه تخصصي دوخت‌هاي سنتي با کاربري پوشاک در قزوين
معاون صنايع دستي قزوين در گفت‌وگو با ميراث آريا (chtn)، با اعلام اين خبر افزود: نخستين مسابقه تخصصي در گروه رودوزي‌هاي سنتي با کاربري پوشاک در سطح مراکز زير پوشش اداره کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري قزوين برگزار مي‌شود.

«حميدرضا قاسمي» افزود: اين مسابقه به عنوان گام نخست سري مسابقه‌هاي تخصصي در گروه‌هاي مختلف صنايع دستي، به منظور ايجاد رقابت در سطوح مختلف آموزشي و در بين مراکز آموزشي پايان هر دوره اجرا خواهد شد.

وي تصريح کرد: هدف از اجراي اين سري مسابقه‌ها، فراهم آوردن زمينه‌هاي خلاقيت، نوآوري و معرفي کاربري‌هاي نو و نمونه به عموم مردم با توليدات صنايع دستي است.

معاون صنايع دستي قزوين ادامه داد: هنرجويان گروه دوخت‌هاي سنتي سطوح مقدماتي، پيشرفته و به‌آموزي در مراکز آموزشي زير پوشش سازمان مي‌توانند در اين مسابقه شرکت کنند.

وي با اشاره به اين که آثار ارسالي بايد با کاربرد پوشاک (شال، روسري، مانتو، کيف و کفش) و با رويکرد عفاف و حجاب و داراي بسته‌بندي مناسب باشد، تاکيد کرد: آثار ارسالي نبايد در هيچ مسابقه و جشنواره‌ ارائه شده باشند.

به گفته قاسمي، آخرين مهلت ارسال آثار 25 شهريورماه است و آثار بايستي با شرايط اعلام شده به مسوول مرکز آموزش مربوطه در مهلت مقرر تحويل داده شود.

وي در پايان خاطرنشان کرد: زمان برگزاري مسابقه هفته اول مهرماه 1391 خواهد بود.
ص/112
امتیاز به خبر :