• ﺳﻪشنبه 29 بهمن 1398
  • 22:54

پليس از لحظه ورود تا خروج، امنيت گردشگران را تامين مي‏کند

پليس از لحظه ورود تا خروج، امنيت گردشگران را تامين مي‏کند
به گزارش ميراث آريا(chtn)، سرهنگ «علي باغبان»، با اشاره به افزايش درخور توجه آمار گردشگران در سال 91 افزود: سطح ظرفيت‏هاي امنيتي جمهوري اسلامي ايران از بسياري از کشورها بالاتر است و رسانه‏هاي صهيونيستي با سياه‌نمايي، تبليغات سوء و دروغ‏پردازي سعي در ممانعت از توسعه گردشگري ايران دارند.

وي با اشاره به هماهنگي و همکاري‏هاي نزديک پليس مهاجرت و گذرنامه با معاونت گردشگري کشور گفت: سطح تعاملات با معاونت گردشگري به‌‌گونه‌اي است که پليس مهاجرت و گذرنامه براي پاسخگويي بهتر در معاونت گردشگري کشور اقدام به تاسيس دفتر نمايندگي کرده است.

اين مقام مسوول يکي از ظرفيت‏هاي گردشگري هر کشور را هموطنان مقيم ساير کشورها خواند و بيان کرد: در حال حاضر بسياري از گردشگران کشورهاي مختلف را اتباع مقيم خارج از آن‌ها تشکيل مي‏دهند چرا که اين افراد هم ارزآور هستند.

وي يکي از ظرفيت‏هاي گردشگري ايران را نيز ايرانيان مقيم خارج از کشور دانست و اظهار داشت: ايرانيان زيادي در کشورهاي مختلف مقيم‌اند که سالانه براي ديدار اقوامشان به کشور مي‏آيند در حالي که مقيم هتل نيستند و از سال گذشته در آمار گردشگران ورودي محاسبه مي‌شوند.

سرهنگ «باغبان» ادامه داد: پليس مهاجرت و گذرنامه هر ماه آمار دقيقي از ورود گردشگران به کشور تهيه مي‌کند و در اختيار مديريت توسعه گردشگري معاونت گردشگري کشور قرار مي‏دهد.
ب/120
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار