• جمعه 09 اسفند 1398
  • 16:01

اجراي برنامه‌هاي متنوع فرهنگي و هنري در آذربايجان شرقي

اجراي برنامه‌هاي متنوع فرهنگي و هنري در آذربايجان شرقي
به گزارش ميراث‌آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي اداره‌کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان آذربايجان شرقي اظهار داشت: اين برنامه‌ها علاوه بر معرفي جاذبه‌هاي تاريخي، طبيعي و گردشگري استان به نمايش آيين‌هاي نوروزي آذربايجان شرقي نيز براي گردشگران ساير مناطق کشورمان مي‌پردازد.

«تراب محمدي» افزود: گروه‌هاي مختلفي در اين ايام به اجراي نمايش‌هاي آييني نوروز از جمله تکم‌خواني، ساياچي‌ها و اجراي موسيقي سنتي عاشيقي پرداخته و هنرمندان آذري‌زباني از سراسر کشور براي ارائه آداب و رسوم اين مناطق به آذربايجان شرقي مراجعه مي‌کنند.

دبير ستاد تسهيلات سفر‌هاي نوروزي استان يادآور شد: همچنين اداره‌کل ميراث فرهنگي براي آشنايي گردشگران و مسافران نوروزي با جاذبه‌هاي استان آذربايجان شرقي اقدام به توزيع اقلام فرهنگي در اين ايام خواهد کرد.

محمدي اظهار داشت: بيش از 2 ميليون نسخه از انواع نقشه، بروشور، پوستر، کتابچه راهنمايي و لوح‌هاي فشرده تهيه شده که در نوروز 91 در اختيار گردشگران ورودي به استان قرار مي‌گيرد.

وي خاطرنشان کرد: فرهنگ و تاريخ غني، موسيقي و آداب و رسوم کهن و بکر مناطق مختلف آذربايجان شرقي از جمله زيباترين و پرطرفدارترين جاذبه‌هاي گردشگري اين استان در کنار مناظر طبيعي آن به شمار مي‌روند.

مديرکل ميراث فرهنگي استان آذبايجان شرقي تصريح کرد: اين اداره‌کل طي سال‌هاي اخير اقدام به ثبت شماري از مراسم و آثار هنري اين استان مانند ورني‌بافي، تکم‌چي، حکاکي روي نقره و تعدادي ديگر در فهرست آثار معنوي کشور کرده تا زمينه هرچه بيشتر براي توسعه و معرفي اين آداب و رسوم و هنرها فراهم شود.
/117
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار