• پنجشنبه 01 اسفند 1398
  • 05:16

آمادگي کمپ‌هاي کويري شهداد براي ميزباني از مسافران نوروزي

آمادگي کمپ‌هاي کويري شهداد براي ميزباني از مسافران نوروزي
مسوول نمايندگي ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهداد در گفت‌و‌گو با ميراث‌آريا(chtn)، اظهار داشت: دو پايگاه اطلاع‌رساني راه‌اندازي شده در ورودي منطقه و کمپ‌هاي کويري شهداد وظيفه اطلاع‌رساني و توزيع اقلام تبليغاتي را بر عهده خواهند داشت.

«حجت ابراهيمي‌زاده» از برگزاري برنامه شترسواري در کلوت‌هاي شهداد خبر داد و افزود: اين برنامه همچون سال گذشته با همکاري بخش خصوصي برگزار خواهد شد.

وي با بيان اين که کمپ‌هاي کويري شهداد با تجهيزات کامل از جمله آشپزخانه براي تهيه غذاي گرم، بوفه، سرويس‌هاي بهداشتي و تلفن پذيراي مسافران نوروزي خواهند بود، يادآور شد: نيروهاي يگان حفاظت اداره‌ کل ميراث فرهنگي نيز به بهترين شکل وظيفه برقراري امنيت اين منطقه را برعهده خواهند داشت.

اين مقام مسوول در نمايندگي ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهداد تاکيد کرد: امسال پيش‌بيني مي‌شود شمار مسافران و گردشگران نسبت به سال‌هاي گذشته افزايش بيشتري داشته باشد.

ابراهيمي‌زاده با بيان اين که شهداد از مناطق باستاني استان کرمان به شمار مي‌رود که قدمت آن به هزاره سوم و چهارم قبل از ميلاد مي‌رسد، تصريح کرد: قديمي‌ترين پرچم فلزي جهان موسوم به درفش شهداد دليلي بر اين ادعاست.

وي با اشاره به جاذبه‌هاي گردشگري اين بخش يادآور شد: در کلوت‌هاي اين بخش که داراي وسعتي بالغ بر 11هزار کيلومتر مربع هستند هيچ‌گونه موجود زنده و حتي گياهي قادر به زندگي نيست.

مسوول نمايندگي ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري شهداد گفت: از ديگر جاذبه‌هاي اين منطقه مي‌توان به تپه‌هاي تخم‌ مرغي‌ شکل، جريان رودشور با غلظت بالاي نمک، سراب بي‌مانند، گلدان‌هاي ماسه‌اي‌شکل و گندم‌بريان مشهور به گرم‌ترين نقطه جهان اشاره کرد.
ب/117
امتیاز به خبر :