• ﺳﻪشنبه 13 خرداد 1399
  • 05:42

سفر، پاسخ دادن به نياز فطري انسان است

سفر، پاسخ دادن به نياز فطري انسان است
به گزارش ميراث آريا(chtn)، دکتر «محمود احمدي نژاد» شنبه شب ‌در برنامه تلويزيوني سفر بخير که در آستانه سفرهاي نوروزي هر شب از شبکه سوم سيما پخش مي شود، افزود: اگر در کشوري سفر انجام نشود چيزي از اقتصاد، فرهنگ، علم و نشاط باقي نمي ماند.

وي با بيان اينکه در خصوص ايرانيان با توجه به فرهنگ کهن ملت ايران بايد به تاثيرات سفر بيشتر توجه کنيم ، تصريح کرد: فرهنگ ايرانيان پس از اسلام بسيار غني تر شده و بايد به خانواده که از ارکان فرهنگ ايرانيان است توجه بيشتري شود .

رئيس جمهور در ادامه با اشاره به اينکه اگر چه يک کشته در حوادث رانندگي زياد است،گفت: ميزان تلفات رانندگي در سال گذشته حدود 23 هزار نفر بود که اميدواريم سال 1391 به زير 20 هزار نفر کاهش يابد چرا که مرگ يک نفر 200 نفر را مستقيم و تعداد زيادي را نيز غير مستقيم تحت تاثير قرار مي دهد .

احمدي نژاد در بخش ديگري از سخنان خود در خصوص دلايل افزايش سرانه خودرو در کشور، خاطرنشان کرد: جامعه در حال پيشرفت و زندگي در حال رشد است و هر قدر ارتباطات بيشتر مي شود نياز به خودرو نيز افزايش مي يابد.

رئيس جمهور ادامه داد: با بزرگ شدن شهرها بدون وسيله نقليه شخصي يا عمومي نمي توان زندگي کرد و بايد به نقطه اي برسيم که هر خانواده حداقل يک وسيله نقليه داشته باشند و هم اکنون از 21 ميليون خانواده حدود 16 ميليون آن حداقل يک وسيله نقليه دارند.

احمدي نژاد، وسيله نقليه امن، کم مصرف ، شيک و سالم را نياز همگان خواند و گفت: البته اينکه خودرو در چه جاهايي مصرف شود بحث ديگري است.

رئيس جمهور افزود: ايمني در سفر از زمان سفر مهم تر است و ايمني ابتدا به راننده ، سپس به نوع خودرو و در نهايت به نوع جاده بستگي دارد .

وي با اشاره به اينکه ارتقاء ايمني خودرو نيازمند توجه دولت، خودروسازان، مسوولان، دستگاههاي نظارتي و خود مردم است، گفت: در ايمني خودرو، کارخانجات نقشي اساسي دارند و نبايد فقط به فکر تيراژ خودرو و درآمدشان باشند.

رئيس جمهور، حرکت کشور به سمت استانداردسازي و مناسب سازي خودرو را در سال هاي اخير رو به رشد دانست و افزود: دولت به طور قاطع از برنامه هاي نيروي انتظامي و سازمان حفاظت محيط زيست در ارتقاء ايمني و مقابله با آلاينده هاي خودرو حمايت مي کند و در اين خصوص عده کمي هستند که بايد مشکلات آنها را نيز حل کنيم.

وي اظهار داشت: ايمني خودرو جزء حقوق مردم است و براي تحقق اين مهم حتي اگر کارخانه اي تعطيل و يا خط توليدي تغيير کند اشکالي نخواهد داشت.

احمدي نژاد افزود: البته کارخانجات توليد خودرو بايد برنامه هاي تحقيقاتي خود را افزايش دهند و آزمايشگاههاي تست قطعات را بيشتر کنند چرا که اولويت بايد سلامت مردم باشد.

رئيس جمهور پيشنهاد کرد سال 1391 به مجموعه عوامل نمونه دست اندرکار اعم از رانندگان، ماموران نيروي انتظامي، کارکنان هلال احمر ، اورژانس ، راهداري و امدادخودرو نشان ملي اهداء شود.

وي در پايان از همه کساني که وقت ، سلامت ، تعطيلات و توان خود را صرف شادي و سلامتي ملت ايران مي کنند، قدرداني و از يکي از همياران پليس که خطابه اي در اهميت و نقش فعاليت هاي نيروي انتظامي در کاهش تلفات رانندگي قرائت کرد، تجليل کرد.

سردار سرتيپ 'اسماعيل احمدي مقدم' فرمانده ناجا نيز در اين برنامه تلويزيوني، 'فرهنگيار ترافيک' را به رييس جمهور تقديم کرد.

دکتر احمدي نژاد را در برنامه سفر بخير، سردار سرتيپ 'اسماعيل احمدي مقدم' فرمانده ناجا ، سردار سرتيپ 'اسکندر مومني' رييس پليس راهنمايي و رانندگي و همچنين تعدادي از همياران پليس و پليس ياران جوان همراهي مي کردند.
امتیاز به خبر :