• ﺳﻪشنبه 06 خرداد 1399
  • 22:07

ساخت 4 هتل در استان البرز

ساخت 4 هتل در استان البرز
به گزارش ميراث آريا(chtn)، «محمدرضا پوينده» با اعلام اين خبر افزود: استان البرز داراي جاذبه‌هاي گردشگري فراواني است و ساخت اين هتل‌ها تاثير بسزايي در جذب و ساماندهي گردشگري استان خواهد داشت.

وي افزود: در حال حاضر 2 هتل 2 ستاره در استان وجود دارد که جوابگوي نياز استان نيست.

پوينده افزود: هتل‌ها با همکاري يک شرکت آلماني ساخته و در کمترين زمان ممکن به پايان خواهد رسيد و اميدواريم در اين زمينه بانک‌هاي استان همکاري لازم را داشته باشند و تسهيلات خوبي به سرمايه‌گذاران اين بخش ارائه دهند.

وي با اشاره به اين که استان البرز فاقد هتل 4 ستاره است، افزود: براي ماندگاري تورهاي گردشگري در استان، نخست بايد زمينه اقامت و اسکان گردشگران فراهم شود که به اين منظور در استان بايد هتل استاندارد 4 يا 5 ستاره ساخته شود.

وي تداخل حريم‌‌هاي مديريتي در استان را يکي از مشکلات اصلي بر سر راه گردشگري دانست و اظهار داشت: در حال حاضر بسياري از پروژه‌هاي گردشگري به دليل عدم همکاري بانک‌ها راکد باقي مانده‌اند.

مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري البرز همچنين از سفر «مرضيه وحيد دستجردي» وزير بهداشت و درمان به اين استان خبر داد.

پوينده گفت: وزير بهداشت ساعت 9 صبح امروز به استان البرز سفر کرده و در نخستين پايگاه مشترک واقع در ضلع جنوبي اتوبان کرج ـ تهران، جنب پمپ بنزين آفتاب حضور يافت.

وي اظهارداشت: هدف از اين سفر بازديد از پايگاه‌هاي خدمات‌رساني مشترک ميان دانشگاه علوم پزشکي و ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري است.

پوينده اضافه کرد: در حال حاضر کاتالوگ و بروشورهاي مشترکي از سوي سازمان بهداشت و آموزش و پرورش تهيه شده است که ميان مسافران نوروزي توزيع مي‌شود.

ص/108
امتیاز به خبر :