• جمعه 15 فروردین 1399
  • 08:00

نگاه آرمان‌گرايانه انگليس به صنعت گردشگري

نگاه آرمان‌گرايانه انگليس به صنعت گردشگري
به گزارش ميراث آريا (Chtn)،‌ مقامات انگليس معيارهاي خود در خصوص آينده گردشگري اين کشور را برگزاري بازي‌هاي المپيک 2012،‌ جاذبه‌هاي مشهور گردشگري و آينده اميدوار کننده تغييرات نرخ ارز اعلام کردند.

به عقيده آن‌ها صنعت گردشگري انگليس توانايي خلق نزديک به 264 هزار شغل جديد را طي اين دوره 8 ساله دارا بوده و با وجود آن شمار شغل‌هاي مرتبط با صنعت گردشگري از 2 ميليون و 630 هزار به 2ميليون و 890 هزار شغل افزايش پيدا خواهد کرد.

وزارت گردشگري انگليس با اشاره به اينکه درآمد اين کشور از بخش گردشگري تاکنون 115 ميليارد پوند بوده از افزايش 60 درصدي آن تا سال 2020 و رسيدن به مرز 188 ميليارد پوند خبر داد.

به گزارش ميراث آريا، برخلاف نگاه آرمانگرايانه دولتمردان انگليسي بسياري از کارشناسان اين حوزه، همچنان آينده‌اي مبهم و نگران کننده را پيش روي صنعت گردشگري و اقتصاد اين کشور متصور مي‌شوند. به اعتقاد آن‌ها، شرايط نزولي اقتصاد و بحران مالي انگليس که اعتراض مردمي را نيز در بر داشته در آينده‌اي نزديک مرتفع نخواهد شد.

گفتني است اميدواري انگليسي‌ها به بازي‌هاي المپيک درحالي است که هتلداران اين کشور از احتمال خالي ماندن هتل‌ها در ايام برگزاري بازي‌ها به دليل افزايش هزينه اقامت احساس نگراني کرده‌اند.
/109
امتیاز به خبر :