• یکشنبه 10 فروردین 1399
  • 22:41

مراکز اقامتي استان قزوين آماده عرضه خدمات به گردشگران نوروزي

مراکز اقامتي استان قزوين آماده عرضه خدمات به گردشگران نوروزي
به گزارش ميراث آريا(chtn)، به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان قزوين، مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان قزوين با اعلام اين خبر گفت: اقامت و اسکان در طول سفر براي هر گردشگر جايگاه خاصي دارد و ايجاد فضاي مناسب و امنيت لازم براي مسافران نوروزي داراي اهميت ويژه است.
«اسدالله بيرانوند» با اشاره به برنامه ستاد اسکان در ايام نوروز افزود: با همکاري خوب سازمان آموزش و پرورش در سال گذشته توانستيم خدمات اقامتي مناسبي علاوه بر هتل‌ها و مهمان‏پذيرهاي موجود استان به ميهمانان نوروزي ارائه کنيم.
مديرکل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان قزوين وضعيت ستاد اسکان سال 91 را تجهيز 600 کلاس درس در 72 واحد آموزشي استان که 75 درصد آن‌ها درجه الف هستند، و 3 خوابگاه تربيت معلم اعلام کرد و اظهار داشت: امسال نيز علاوه بر واحدهاي اقامتي مثل هتل‌ها، مهمان‌پذيرها و کاشانه‌هاي گردشگري از خدمات اسکان آموزش و پرورش همچون سال 90 بهره‌مند خواهيم شد و کلاس‌هاي اعلام شده با تجهيزات فرش، يخچال، تلويزيون، حمام و آشپزخانه در اختيار گردشگران قرار خواهد گرفت و علاوه بر آن 400 کلاس نيز براي وضعيت بحران پيش‌بيني شده که در شرايط خاص مي‌تواند پاسخگوي نياز مسافران باشد.
وي آموزش سرايداران را از ديگر برنامه‌هاي ستاد اسکان عنوان کرد و گفت: نحوه برخورد با مسافران و پذيرش ميهمانان، بهداشت عمومي و ... از جمله برنامه‌هاي آموزشي است که براي سرايداران مدارس اجرا مي‌شود تا خدمات مناسب را همچون سال 90 به ميهمانان نوروزي عرضه کنند.

اين مقام مسوول تصريح کرد: اطلاعات اسکان (هتل‌ها، مهمان‌پذيرها، مدارس، خانه‌هاي معلم، کاشانه‌هاي گردشگري، مساجد و حسينيه‌ها) نيز در مبادي ورودي شهر به گردشگران ارائه خواهد شد و اميدواريم با تامين اسکان مناسب بتوانيم سفري خوش را براي گردشگران قزوين به وجود آوريم.
/120
امتیاز به خبر :