• یکشنبه 10 فروردین 1399
  • 23:04

عملکرد موفق ميراث فرهنگي کرمان در تامين زيرساخت‌هاي گردشگري

عملکرد موفق ميراث فرهنگي کرمان در تامين زيرساخت‌هاي گردشگري
سرپرست اداره‌ کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان کرمان در گفت‌و‌گو با ميراث‌آريا(chtn) اظهار داشت: اين استان به سبب برخورداري از امتيازات فراواني همچون تنوع آب و هوايي، جاذبه‌هاي طبيعي، تاريخ و تمدن کهن، آثار باستاني، مذهبي و صنايع دستي مي‌تواند يکي از قطب‌هاي گردشگري کشور به شمار رود.

«هادي ايرانمنش» با اشاره به مناطق نمونه‌ گردشگري استان گفت: در زمينه تامين زيرساخت‌هاي گردشگري در 41 منطقه نمونه گردشگري استان کرمان فعاليت‌هاي موثري صورت گرفته است.

وي کارآفريني را به عنوان يکي از دستاوردهاي پروژه‌هاي گردشگري معرفي کرد و افزود: با اجراي طرح‌هاي گردشگري در مناطق نمونه استان فرصت‌هاي شغلي بسياري براي مردم بومي منطقه ايجاد خواهد شد.

سرپرست اداره ‌کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان کرمان با اشاره به ساماندهي هتل‌ها، مجتمع‌هاي بين‌‌راهي و سرويس‌هاي بهداشتي خاطرنشان کرد: بايد با برنامه‌ريزي‌هاي مناسب نيازهاي مسافران و گردشگران را تامين کنيم.

ايرانمنش يادآور شد: ساخت و تکميل کمپ ورودي کرمان و بندر هنزاء، ساخت 100درصدي راه دسترسي به منطقه نمونه گردشگري رشيد فرخي و 50 درصدي منطقه نمونه گردشگري ده‌لولو کوهپايه از ديگر فعاليت‌هاي در دستور کار معاونت سرمايه‌گذاري اين اداره ‌کل است.

وي به ايجاد کمپ ورودي شهرستان انار، منوجان و رفسنجان در سال 90 اشاره کرد و اظهار داشت: راه‌اندازي کمپ‌هاي مذکور با همکاري شهرداري و فرمانداري هر شهرستان انجام گرفته است.

به گزارش ميراث‌آريا، سرپرست اداره ‌کل ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري استان کرمان تصريح کرد: ايجاد کمپ‌هاي ورودي گوغر و خبر شهرستان بافت نيز در مرحله عقد قرارداد براي مطالعه و طراحي است.

ايرانمنش به تکميل کمپ گردشگري شهداد در سال 89 اشاره کرد و گفت: ايجاد کمپ بزنجان و ايجاد زيرساخت‌هاي مجتمع‌هاي بين‌راهي شهربابک، انار، ميمند ـ سيرجان، جيرفت ـ عنبرآباد، ساماندهي منطقه نمونه گردشگري دلفارد و تکميل زيرساخت‌هاي روستاي هدف گردشگري سيرچ و ميمند از ديگر اقدامات صورت گرفته است.

وي با بيان اين که ايجاد زيرساخت‌هاي گردشگري در منطقه نمونه سرچشمه و ساخت دفتر اطلاع‌رساني در شهرستان انار انجام شده است، يادآور شد: براي تکميل زيرساخت‌هاي گردشگري استان در تلاش هستيم.
117/


امتیاز به خبر :