• چهارشنبه 07 اسفند 1398
  • 16:42

گرد و غبار در شرق، برف و کولاک در غرب

گرد و غبار در شرق، برف و کولاک در غرب
«سرهنگ پرويز سياح البرزي» در گفت‌وگو با ميراث آريا(chtn) گفت: در حال حاضر شاهد گرد و غبار در محورهاي استان‌هاي شرقي کشور از جمله سيستان و بلوچستان، کرمان و خراسان‌جنوبي هستيم که موجب مشکلاتي در تردد خودروها شده است.

وي افزود: شدت گرد و غبار در برخي از محورهاي اين استان‌ها از جمله محور کرمان، شهداد و نهبندان به حدي است که در حال حاضر اين محورها مسدود است.

وي اضافه کرد: رانندگاني که قصد عبور از مسيرهاي استان‌هاي شرقي کشور را دارند بايد با احتياط حرکت کرده و قبل از سفر از باز بودن محور مطمئن شوند.

سرهنگ البرزي به استان‌هاي غربي کشور نيز اشاره کرد و گفت: متاسفانه بارش برف و وجود کولاک در برخي استان‌هاي غربي کشور نيز موجب اخلال در تردد وسايل نقليه شده است.

وي افزود: پليس و نيروهاي امدادي در جاده‌هاي کشور در حال کمک به مسافران و رفع مشکلات به وجودآمده هستند.

جانشين پليس راه کشور ادامه داد: محور شمشک ـ ديزين همچنان از 2 روز پيش به علت بارش برف مسدود است.


وي به ترافيک برخي از محورهاي استان‌هاي مختلف کشور نيز اشاره کرد و افزود: در حال حاضر در محورهاي تهران ـ سمنان، سمنان ـ خراسان‌رضوي، آزادراه تهران ـ کرج، کرج ـ قزوين، تهران ـ قم، قزوين ـ رشت و همچنين محورهاي اراک، فيروزکوه، گلستان، زنجان و ورودي شهر مقدس مشهد شاهد ترافيک نيمه‌سنگين هستيم.

وي به رانندگان توصيه کرد: به هنگام رانندگي مقررات راهنمايي و رانندگي را رعايت کرده و در صورت سفر به استان‌هاي غربي، شمال غرب و شمال کشور حتما تجهيزات زمستاني به همراه داشته باشند.
ص/108

امتیاز به خبر :