• چهارشنبه 25 تیر 1399
  • 06:23

هنرآفريني صنعتگر قزويني در هفته فرهنگي جمهوري آذربايجان

هنرآفريني صنعتگر قزويني در هفته فرهنگي جمهوري آذربايجان
معاون صنايع‌دستي استان قزوين در گفتگو با ميراث آريا (chtn)، ضمن اعلام اين خبر گفت: اين نمايشگاه از تا 11 تا 16 مهرماه در باکو و 15 مهرماه در شهر گنجه برگزار شد.

«حميد رضا قاسمي» اضافه کرد: «سيد محمد حسيني» وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي، «ابوالفضل قرايف» وزير فرهنگ و گردشگري آذربايجان و جمعي از هنرمندان در مرکز موزه فرش شهر باکو در اين برنامه حضور داشتند.

او ادامه داد: نمايش فيلم‌هاي ايراني، برگزاري محفل انس با قرآن، اجراي موسيقي توسط هنرمندان ايراني، تئاتر عروسکي و کنفرانس شهر ياران سخن از ديگر برنامه‌هاي اين هفته فرهنگي بود که با استقبال خوبي روبرو شد.

معاون صنايع‌دستي قزوين تصريح کرد: هنرمند سفالگر قزويني «محمد علي جمالي» نيز آثار زيباي خود را در اين نمايشگاه در معرض ديد علاقمندان قرار داد.

اين مقام مسوول همچنين از حضور پر رنگ هنرمندان و صنعتگران قزويني در نشست منطقه‌اي بسته‌ بندي منطقه شمال در ماسوله خبر داد و گفت: به منظور آشنايي هنرمندان و صنعتگران با روش‌هاي نوين بسته بندي توليدات صنايع‌دستي، هنرمندان قزويني در نشست بسته بندي منطقه شمال کشور نيز شرکت کردند.

مديرکل ميراث‌ فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري قزوين نيز در اين باره گفت: استفاده از ظرفيت‌هاي مناسب براي به نمايش گذاشتن آثار هنرمندان مي‌تواند انگيزه‌اي براي خريد آن ايجاد کرده و صنعت بسته بندي يکي از مواردي است که جايگاه وسيعي در حوزه تبليغات و بازاريابي داخلي و خارجي دارد.

«اسدالله بيرانوند» تأکيد کرد: با برگزاري اين همايش‌ها اميد است که نتايج خوبي در راستاي بهبود بسته بندي مطابق با شأن آثار فاخر صنعتگران و هنرمندان داشته باشيم و بتوانيم در عرصه‌هاي بين‌المللي از آن بهرمند شويم.
111/


امتیاز به خبر :