• یکشنبه 22 تیر 1399
  • 04:43

گردشگران ورودي به آذربايجان‌شرقي افزايش يافت

گردشگران ورودي به آذربايجان‌شرقي افزايش يافت
به گزارش ميراث‌آريا (chtn)، به نقل از روابط عمومي سازمان ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري آذربايجان‌شرقي؛ «تراب محمدي» افزود: آمار گردشگران ورودي به آذربايجان‌شرقي در تابستان 90، بيش از 10 درصد رشد داشته است.

«محمدي» آمار گردشگران ورودي به استان در تابستان 90 را بيش از 20 ميليون نفر سفر اعلام و خاطرنشان کرد: اين آمار با بررسي آمارهاي ارايه شده توسط دستگاه‌هاي مسوول در حوزه‌هاي جابه‌جايي گردشگران از طريق اتوبوس و ميني‌بوس، قطار، هواپيما و شمارش سرنشينان خودروهاي شخصي در مبادي استان و شهرها، آمار اشغال اماکن اقامتي و ستادهاي اسکان استان در آموزش و پرورش و شهرداري و ادارات ديگر و آمار گمرک استان در خصوص گردشگران خارجي ارائه شده است.

مديرکل ميراث‌فرهنگي، صنايع‌دستي و گردشگري آذربايجان‌شرقي تصريح کرد: در تابستان سال‌جاري بيش از 17 ميليون نفر سفر با خودروهاي شخصي، حدود 3 ميليون نفر سفر با اتوبوس و ميني‌بوس، بيش از 44 هزار نفر سفر به وسيله قطار و حدود 300 هزار نفر به وسيله هواپيما انجام شد.

دبير کارگروه ميراث‌فرهنگي و صنايع‌دستي استان تصريح کرد: تعداد گردشگراني که در استان اقامت داشته‌اند نيز در تابستان 90 با بيش از 5 درصد افزايش نسبت به سال گذشته موجه بوده است.

«محمدي» تصريح کرد: اين تعداد گردشگر از مجموع بيش از يک ميليون و 500 هزار نفر اقامت در تابستان 89 به بيش از 2 ميليون و 300 هزار نفر اقامت در سال 90 افزايش يافته است.

او خاطرنشان کرد: اين آمار از مجموع ميزان اقامت در هتل‌ها، کمپ‌هاي موقت، کلاس‌هاي مدارس، مهمانپذيرها و اقامت در چادرهاي مسافرتي به دست آمده است.

دبير ستاد تسهيلات سفر استان تاکيد کرد: تابستان امسال با برگزاري جشنواره‌هاي فرهنگي و هنري متنوع و همچنين نمايشگاه‌هاي هنري، صنعتي و تجاري شاهد افزايش قابل توجه گردشگران در استان بوديم.

«محمدي» ابراز اميدواري کرد با برنامه‌هاي معرفي‌کننده خوبي که امسال در شهرستان‌هاي استان و همچنين هفته فرهنگي آذربايجان شرقي در تهران انجام گرفت، سال آينده شاهد افزايش بيش از پيش گردشگران به استان باشيم.
/115
امتیاز به خبر :