• شنبه 10 خرداد 1399
  • 16:51

برگزاري مسابقه نقش زن در مناسبات فرهنگي و تاريخي

برگزاري مسابقه نقش زن در مناسبات فرهنگي و تاريخي
به گزارش ميراث آريا(CHTN)،در آستانه فرا رسيدن روز ولادت فرخنده حضرت زهرا (س) و در راستاي ارج نهادن به مقام و جايگاه زن و همچنين ميلاد بنيانگذار جمهوري اسلامي ايران، ستاد مراسم بزرگداشت ميلاد حضرت زهرا(س) و روز زن اجراي مراسم ميلاد کوثر، تقدير از بانوان مجموعه، بانوان هنرمند و فرهيخته و همچنين برگزاري مسابقات فرهنگي هنري مختلفي را پيش‌بيني کرده است.

يکي از اين مسابقات کتابخواني است که طي آن علاقه‌مندان و همکاران مجموعه با مطالعه کتاب «حقوق زن از ديدگاه اسلام» به قلم استاد شهيد مرتضي مطهري و با پاسخ به سوالات مطرح شده در اين مسابقه شرکت خواهند کرد.

برگزيدگان مسابقه کتابخواني به قيد قرعه انتخاب شده و به مناسبت 20 جمادي الثاني از 20 همکار و 20 شرکت کننده آزاد طي مراسمي تقدير خواهند شد، که از اين تعداد 10 نفر مفتخر به نام حضرت زهرا (س) هستند.

همچنين مسابقه مقاله‌نويسي با دو محور «نقش زن در مناسبات فرهنگي و تاريخي» و «زن از ديدگاه امام خميني (ره) برگزار خواهد شد.

علاقه‌مندان براي شرکت در اين مسابقه تا 19 تير فرصت خواهند داشت تا مقالات خود را به واحد آموزش و پژوهش مجموعه فرهنگي تاريخي سعد‌آباد ارسال کنند.

ضمناً همزمان با سالروز ميلاد حضرت علي (ع) در مراسم ويژه‌اي از تعداد 13 نفر از برگزيدگان مسابقه مقاله‌نويسي تقدير خواهد شد.

برگزاري مسابقات طراحي (سياه قلم)، روزنامه ديواري، کاريکاتور، راه‌اندازي تور زيارتي جمکران ويژه همکاران، دعوت از بزرگ مادران آسايشگاه‌هاي سالمندان جهت بازديد از مجموعه به همراه برنامه‌هاي شاد هنري نيز از ديگر برنامه‌هاي پيش‌بيني شده هفته زن به منظور بزرگداشت اين هفته خواهد بود.

علاوه بر برنامه‌هاي اعلام شده برنامه‌هاي بازديد روزانه از کاخ موزه‌ها نيز براي عموم علاقه‌مندان مهيا شده است./115
امتیاز به خبر :