• شنبه 17 خرداد 1399
  • 02:31

مرمت مجموعه حمام عبدالخالق در راسته بازار سنندج

مرمت مجموعه حمام عبدالخالق در راسته بازار سنندج
معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان کردستان با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)، گفت:مجموعه حمام عبدالخالق با مساحت 650 متر مربع واقع در ضلع شرقي راسته بازار سنندج در حال تعمير و مرمت است .

اقبال عزيزي با اشاره به اينکه ساماندهي مجموعه حمام از مهمترين فعاليت هاي سال 86 سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان کردستان بوده است ،افزود: در صورت تخصيص اعتبار لازم تعميرات مجموعه حمام عبدالخالق در سال هاي 87 و 88 به پايان خواهد رسيد.

عزيزي اضافه کرد:در سال هاي اخير اين سازمان با تعويض آجرهاي پوشيده در داخل حمام و لايه برداري اندود الحاقي آن اقدامت مرمتي اين حمام را آغاز کرده است .

وي تصريح کرد:در صورت اتمام تعميرات از اين مجموعه مي توان به عنوان کارگاه صنايع دستي استفاده کرد .

معاون ميراث فرهنگي سازمان ميراث فرهنگي ،صنايع دستي و گردشگري استان کردستان اضافه کرد: اعتبارات تخصيص يافته به اين بناي تاريخي در سال 86 به مبلغ 290 ميليون ريال مصوب شده است .

عزيزي با بيان اينکه تاريخ ساخت اين حمام دقيقا مشخص نيست،خاطر نشان کرد: اين حمام احتمالا به دوره قاجاريه تعلق دارد و داراي فضاهاي مختلفي است که در بيشتر حمام هاي استان نيز ديده مي شود و قابل مقايسه با حمام وکيل الملک سنندح است ./104
امتیاز به خبر :