• دوشنبه 25 آذر 1398
  • 04:40

افزايش 10درصدي جايزه صادراتي آژانس‌هاي مسافرتي

ابراهيم پورفرج در گفتگو با ميراث آريا(chtn) در خصوص نشست خود با مسولان سازمان توسعه تجارت ضمن بيان اين مطلب تصريح کرد: مبلغ جايزه‌ي صادراتي در برابر هزينه‌هاي ميلياردي که براي جذب گردشگر به اين کشور وارد مي‌شوند، به حدي ناچيز بود که برخي براي دريافت آن احساس کوچکي مي‌کردند. بنابراين جايزه‌ي صادراتي تورگردانان بايد تا 10 درصد افزايش يابد يا برحسب درآمد پرداخت شود.

وي ادامه داد: در اين نشست بر تشکيل صندوق غير دولتي حمايت از صادرات گردشگري تاکيد شد و همچنين بر اجرايي شدن قانون معافيت مالياتي تورگردانان که 26 دي‌ماه سال 1380 صادر شده است، و بر اساس آن آژانس‌هاي مسافرتي که در زمينه تور‌هاي ورودي فعال هستند 100 درصد معاف از ماليات مي‌شوند، تاکيد شد.

پور فرج با اشاره به اينکه در اين نشست خواستار برگزاري نمايشگاه بين‌المللي گردشگري در ايران شديم، بيان کرد: بناي حضور در نمايشگاه‌هاي گردشگري بين‌المللي گردشگري را بخش خصوصي گذاشت. بنابراين پيشنهاد مي‌شود، اين موضوع بار ديگر به بخش خصوصي واگذار شود و نمايندگان سازمان‌هاي توسعه‌ تجارت و ميراث فرهنگي و گردشگري بر کيفيت کار آن نظارت کرده و به اجراي آن کمک کنند./ 102

امتیاز به خبر :