• جمعه 09 اسفند 1398
  • 15:45

راه‌اندازي خطوط هوايي و کشتيراني ميان ايران و تونس

به گزارش ميراث آريا(chtn)"محمد غنوشي"درديدار با وزير بازرگاني کشورمان با بيان آنکه اقتصاد کشورش، اقتصاد آزاد است، گفت: تونس به شرط رقابتي بودن قيمت‌ها، آمادگي دارد تا روابط تجاري، صنعتي، اقتصادي و بازرگاني را با ايران افزايش دهد.

وزير بازرگاني کشورمان نيز در اين ديدار گفت: ايران و تونس بايد راه‌هاي گسترش روابط را شناسايي و براي دستيابي به هدف مهم توسعه روابط تجاري، اقدام‌هاي لازم را انجام دهند.

به گزارش روابط عمومي وزارت بازرگاني، "سيدمسعود ميرکاظمي" توسعه روابط ايران با کشورهاي آفريقايي را از اولويت‌هاي روابط بين المللي کشورمان اعلام کرد و از آمادگي ايران براي انتقال دانش و فناوري به کشورهاي آفريقايي ازجمله تونس و نيز ايجاد بانک مشترک خبر داد.

ميرکاظمي، همکاري‌هاي حمل و نقل دريايي با تونس را شاخص خوبي براي ايجاد روابط با کشور تونس عنوان کرد و گفت: جمهوري اسلامي ايران آماده است تا خط کشتيراني ميان ايران و تونس را راه‌اندازي کند.

نخست وزير تونس که ميزبان وزير بازرگاني کشورمان در کاخ نخست وزيري اين کشور بود، در اين ديدار ضمن اعلام آمادگي کشورش براي گسترش هرچه بيشتر روابط با ايران، خواستار برطرف شدن موانع موجود در مسير توسعه روابط دو کشور شد. /105
امتیاز به خبر :

آخرین اخبار