• جمعه 09 خرداد 1399
  • 23:17

88 مقاله در همايش بين المللي فرسودگي زيستي در ميراث فرهنگي ارائه مي شود

88 مقاله در همايش بين المللي فرسودگي زيستي در ميراث فرهنگي ارائه مي شود
به گزارش ميراث آريا(chtn) پريسا محمدي صبح امروز با حضور در نخستين همايش بين المللي فرسودگي زيستي در ميراث فرهنگي و تاريخي که در سالن اجتماعات موزه ملي برگزار شد، گفت: با توجه به فرصت کوتاهي که در فراخوان همايش اعلام شد، بيش از 88 مقاله علمي از 10 کشور به دبيرخانه همايش ارسال شد.
وي افزود: از بين مقاله هاي دريافت شده، 25 مقاله علمي جهت سخنراني و بحث و بررسي و 55 مقاله نيز جهت طرح به صورت پوستر انتخاب شدند که طي روزهاي 30 و 31 ارديبهشت در اين همايش ارائه مي شوند.
رييس پژوهشگاه سازمان ميراث فرهنگي، صنايع دستي و گردشگري در ادامه با اشاره به اهداف برگزاري اين همايش تصريح کرد: تهديدات و تبعيضات ظالمانه و ناعادلانه ناشي از تحريم هاي فرا سازمان مللي اعمال شده توسط برخي گشورهاي اروپايي و آمريکا و محدوديت دسترسي به علوم پيشرفته، انگيزه اي قوي براي برگزاري اين همايش در سطح بين المللي بود.
محمدي با اشاره به اينکه استفاده از تجربيات کشورهايي که در حوزه تاريخ و تمدن غني هستند بايد مورد توجه قرار گيرد، يادآور شد: سرمايه گذاري علمي و تحقيقاتي در حوزه مرمت و حفاظت از آثار ارزشمند تاريخي و فرهنگي چشم انداز مناسبي را در اين حوزه بوجود مي آورد.
شايان ذکر است، نخستين همايش بين المللي فرسودگي زيستي در ميراث فرهنگي و تاريخي امروز و فردا(30 و 31 ارديبهشت) با حضور متخصصان و صاحبنظران در موزه ملي ايران برگزار مي شود.
امتیاز به خبر :