• یکشنبه 28 مهر 1398
  • 22:11

تجهيز موزه رضاعباسي به کيوسک اطلاع رساني

تجهيز موزه رضاعباسي به کيوسک اطلاع رساني
به گزارش ميراث آريا(CHTN)، محمدرضا زاهدي، مدير موزه رضا عباسي با اعلام اين خبر گفت: در نرم‌افزار تهيه شده در اين دستگاه، اطلاعات مربوط به موزه‌هاي شهر تهران مانند موقعيت جغرافيايي، راه دسترسي، آدرس، ساعت بازديد به همراه ساير توضيحات وجود دارد.

وي افزود: اطلاعاتي مانند گالري‌ها و فرهنگسراهاي شهر تهران، ايستگاه‌هاي مترو و آژانس‌هاي هواپيمايي به دو زبان انگليسي و فارسي نيز در اين کيوسک اطلاع‌رساني به مخاطبان ارائه مي‌شود.

اين مقام مسئول همچنين از تجهيز تالارهاي اين موزه به تعداد ديگري از کيوسک‌هاي اطلاع‌رساني اشاره کرد و اظهار داشت: در صورت تخصيص اعتبارات لازم امکان بهره‌برداري از اين دستگاه‌ها وجود دارد.

مدير موزه رضا عباسي در ادامه صحبت‌هاي خود به وجود اطلاعات کامل هر کدام از اشياء موجود موزه در کيوسک اطلاع‌رساني اشاره و خاطرنشان کرد: در اين نرم‌افزار اطلاعات مختصري درباره تاريخ، فرهنگ و هنر هر يک از تمدن‌هاي ايران، نوع جنس، تاريخ ساخت و غيره به گردشگران و علاقه‌مندان ارائه مي‌شود.

شيوه و تکنيک ساخت کتيبه‌هاي موجود، تصاوير اشياء، مکان ساخت از ديگر اطلاعات جمع‌آوري شده توسط کارشناسان موزه است که بازديدکنندگان از آن برخوردار مي‌شوند.

وي همچنين به نبود اعتبار کافي براي انجام طرح‌هاي عمراني و پژوهشي اشاره کرد و اظهار داشت: تمام موزه‌ها به ويژه موزه رضا عباسي با تمام کاستي‌ها سعي در حفظ موجوديت دارد چرا که با اين مقدار اعتبارات ناکافي فقط مي‌توان هزينه‌هاي روزمره مانند آب، گاز، تلفن و غيره را پرداخت کرد. 101امتیاز به خبر :