• جمعه 09 خرداد 1399
  • 20:10

دومين نمايشگاه بين‌المللي فرش‌دستباف کيش برپا مي‌شود

دومين نمايشگاه بين‌المللي فرش‌دستباف کيش برپا مي‌شود
به گزارش ميراث آريا(chtn)، در اين نمايشگاه که با همکاري مرکز ملي فرش ايران و مرکز توسعه تجارت کيش و با حمايت سازمان منطقه آزاد کيش برپا مي‌شود، توليدکنندگان و صادرکنندگان مطرح کشور و نيز توليدکنندگان و بازرگانان خارجي حضور مي‌يابند.

در اين نمايشگاه که با رشدي 50 درصدي نسبت به سال گذشته در مساحتي به وسعت ‪ ۲۱‬هزار مترمربع برگزار مي‌شود، بيش از۱۵۰‬شرکت داخلي و ‪ ۵۰‬شرکت‌کننده خارجي از کشورهاي چين، هند، سوريه، افغانستان و پاکستان حضوردارند.

بنا بر اين گزارش عرضه انواع فرش و زيراندازهاي دستباف ايراني و خارجي، ايجاد فضايي مناسب براي بازاريابي فرش‌هاي ايران و ديگر کشورها در يک محيط رقابتي سالم، تنوع در عرضه فرش‌ها با کيفيت و قيمت‌هاي متفاوت و کمک به توسعه صادرات غيرنفتي از طريق منطقه آزاد تجاري و گردشگري از اهداف برگزاري اين نمايشگاه است.

گفتني است سازمان منطقه آزاد کيش، اتحاديه صادرکنندگان فرش دستباف ايران، شرکت سهامي فرش ايران، اتحاديه مرکزي تعاوني‌هاي توليد کننده فرش دستباف ايران، اتحاديه سراسري اتحاديه‌هاي استاني فرش روستايي ايران و اتحاديه بازرگانان فرش ايران_ آلمان از حاميان برگزاري‌ اين دوره از نمايشگاه بين‌المللي فرش دستباف هستند.

اين نمايشگاه با استقبال چشمگير شرکت‌کنندگان داخلي و خارجي مواجه شده است و صادرکنندگان، توليدکنندگان، طراحان فرش، هنرمندان و بسياري از دانشجويان و بازرگانان بين‌المللي فرش دستباف در اين نمايشگاه از هنر دست دستباف هنرمندان بازديد خواهند کرد.

بر پايه اين گزارش از آنجا که براي سفر خارجيان به جزيره کيش رواديد ضرورت ندارد، پيش بيني مي‌شود تعدادي از خريداران عمده فرش دستباف از سراسر جهان از جمله آلمان، ايتاليا، اسپانيا، بلژيک، فرانسه، آمريکا، سوئد، هلند، عربستان سعودي، کويت، تايوان و امارات براي بازديد و خريد به اين نمايشگاه مراجعه کنند.

لازم به ذکر است اين نمايشگاه 10 تا 13 ارديبهشت ماه سال جاري برپا مي شود و علاقه‌مندان براي دريافت اطلاعات بيشتر درباره اين نمايشگاه مي‌توانند با دبيرخانه نمايشگاه به نشاني تهران، ضلع شمال غربي ميدان وليعصر، ساختمان شماره 2 وزارت بازرگاني، مرکز ملي فرش ايران و همچنين با شماره 88909561 تماس بگيرند./111

امتیاز به خبر :