• ﺳﻪشنبه 06 خرداد 1399
  • 14:03

خانه ابهري خوانسار به موزه مردم شناسي تبديل مي‌شود

خانه ابهري خوانسار به موزه مردم شناسي تبديل مي‌شود
مدير اداره ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري شهرستان خوانسار با بيان اين مطلب به ميراث آريا(chtn)،گفت:درسال‌هاي گذشته تعدادي از بناها مانند مسجد جامع و برخي از بناهاي شهرستان خوانسار مرمت شد اما به صورت اصولي اين اقدام صورت نگرفت.

محمد حسن رياضت افزود:در سال‌هاي گذشته يک سري از بناهاي شهرستان را به جاي آنکه با گچ بندکشي کنند با سيمان بندکشي کردند که با اين اقدام متوجه ‌شديم که سيمان روي خشت و گل جواب نمي‌دهد.

وي با بيان اينکه اين اقدام باعث بسياري از تخريب‌ها شد ،تصريح‌کرد:اين اقدام باعث خسارت و تخريب بسياري از بناهاي تاريخي شهرستان شد .

وي ادامه‌داد:هيچکدام از اين مرمت ها را سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان انجام نداده است و امسال سازمان ميراث فرهنگي،صنايع دستي و گردشگري استان در صدد است اشتباهات گذشته را برطرف کند و اشتباه ديگران را رفع کند .

رياضت همچنين خاطر‌نشان کرد: در حوزه مرمتي چندين پروژه در حال انجام است که مي‌توان به مرمت مسجد جامع خوانسار ،مرمت خانه ابهري و مرمت بقعه امامزاده سيد محمود يا بابا ترک اشاره کرد .

وي تصريح‌کرد: خانه ابهري پس از مرمت به پيشنهاد سازمان ميراث فرهنگي و گردشگري استان به موزه مردم شناسي و دفتر نمايندگي خوانسار تبديل شود .

/104

امتیاز به خبر :